Rysunkowy czarnobiały wizerunek Cypriana Norwida z przymrużonym okiem i uśmiechem. Trzyma białą planszę z napisem "Norwid dostępny" symbolami niepełnosprawności.

NORWID – DOSTĘPNY!

Projekt na rzecz poprawy dostępności oferty dla osób ze szczególnymi potrzebami (zwłaszcza w zakresie ruchu i widzenia).
Grupa organizatorów i organizatorek szkolenia wraz z prowadzącymi, pozująca na tle zielonej ścianki reklamowej z logo Ośrodka.

„Norwid – dostępny!”: ostatnie szkolenie

Oficjalnie zakończyliśmy – trwający kilka miesięcy – cykl szkoleń. W związku z tym nadszedł czas największych wyzwań związanych z odpowiednim wykorzystaniem zdobytej wiedzy w naszej pracy. Przed nami spore zmiany, ale i piękny cel: kultura, która nie jest barierą.
Uśmiechniętych pięć osób, pozujących na tle ścianki reklamowej z logotypem Ośrodka. Od lewej: dwie prowadzące szkolenia, dyrektor ośrodka, wicedyrektorka ośrodka oraz organizatorka projektu nt. dostępności.

„Norwid – dostępny!”: przedostatnie szkolenie z cyklu

Nasze przedostatnie spotkanie w ramach przedsięwzięcia „Norwid – dostępny!” poświęciliśmy/łyśmy obszarowi potrzeb związanym z rozumieniem. Szkolenie poprowadziły Klaudia Wos oraz Celina Kamecka-Antczak – innowatorki społeczne, edukatorki szkolnictwa specjalnego i wyższego, współautorki wyzwaniazycia.pl.
Rysunkowy czarnobiały wizerunek Cypriana Norwida z przymrużonym okiem i uśmiechem. Trzyma białą planszę z napisem "Norwid dostępny" symbolami niepełnosprawności.

Film „Norwid-dostępny”

Przygotowaliśmy film, w którym my oraz nasi Przyjaciele i Przyjaciółki opowiadamy, czym dla nas jest dostępność. Wyjątkowa śmiałość realizatorska, żywe dialogi skrzące się humorem, narracja budująca napięcie, plejada amatorów i amatorek sztuki aktorskiej – wszystko to w nakręconym z hollywoodzkim rozmachem 70-sekundowym filmie. Zapraszamy do oglądania!

„Norwid – dostępny!”: trzecie szkolenie w cyklu

Za nami trzecie szkolenie dostępnościowe. Tym razem edukowaliśmy/łyśmy się w zakresie dostępności instytucji kultury dla osób neuroatypowych. Szkolenie poprowadziła Ewa Furgał z fundacji Dziewczyny w Spektrum.