fbpx

Premiera książki „Modernizm, socrealizm, socmodernizm i postmodernizm. Przewodnik po architekturze Krakowa XX wieku”

Mężczyzna i kobieta na scenie. Obydwoje trzymają w rękach mikrofony. Mężczyzna - dyrektor ośrodka - ma na sobie marynarkę w kratę, nosi też okulary. Kobieta jest ubrana na czarno i mówi właśnie do mikrofonu. Po lewej stronie znajduje się baner reklamowy z logo Norwida.

Fot. Z Archiwum Ośrodka Kultury Norwida


Ależ to było spotkanie! Cóż za frekwencja! Blisko 300 osób przyszło, by świętować huczną premierę książki „Modernizm, socrealizm, socmodernizm i postmodernizm. Przewodnik po architekturze Krakowa XX wieku”. Wysłuchaliśmy i wysłuchałyśmy wykładu wprowadzającego dr. Michała Wiśniewskiego z Instytutu Architektury oraz owocnej dyskusji o estetycznym i antropologicznym wymiarze projektów architektonicznych. Nie zabrakło też kilku słów o współczesnym projektowaniu (w tzw. patodeweloperki).
W spotkaniu udział wzięły i wzięli: Marta Karpińska, Dorota Leśniak-Rychlak, Dorota Jędruch, Michał Wiśniewski oraz – w roli prowadzącego – Filip Springer.

Przypominamy też, że publikację będzie można zakupić w dwóch księgarniach internetowych: beczmiana.pl i motyleksiazkowe.pl oraz na bonito.pl.

Autorki i autorzy: praca zbiorowa
Eseje: Michał Wiśniewski, Marta Karpińska, Dorota Leśniak-Rychlak, Dorota Jędruch
Notki: Aneta Borowik, Kamila Twardowska, Michał Wiśniewski, Magdalena Smaga, Dorota Jędruch, Marta Karpińska
Projekt: Damian Nowak /Parastudio
Współwydawca: Ośrodek Kultury Norwida
Wsparcie projektu: Urząd Miasta Krakowa

AktualnościStrona główna

Komentarze są wyłączone.