Grupa organizatorów i organizatorek szkolenia wraz z prowadzącymi, pozująca na tle zielonej ścianki reklamowej z logo Ośrodka.

fot. z Archiwum Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida


W poniedziałek, 16 stycznia w ARTzonie odbyło się ostatnie szkolenie dostępnościowe w ramach przedsięwzięcia „Norwid – dostępny!”. Obszar, któremu poświęcone było spotkanie, dotyczył słuchu. Szkoliliśmy i szkoliłyśmy się pod okiem Adama Stromidły z Polskiego Związku Głuchych (oddział małopolski) oraz Moniki Nawrot.
Zapoznaliśmy i zapoznałyśmy się z savoir-vivre’em względem osób Głuchych, porozmawialiśmy i porozmawiałyśmy o tym, jak odpowiadać na ich potrzeby, a także jakie zmiany moglibyśmy i mogłybyśmy wprowadzić w naszym Ośrodku. Nauczyliśmy i nauczyłyśmy się także podstaw polskiego języka migowego, więc możemy z dumą zamigać kilka komunikatów.
Oficjalnie zakończyliśmy – trwający kilka miesięcy – cykl szkoleń. W związku z tym nadszedł czas największych wyzwań związanych z odpowiednim wykorzystaniem zdobytej wiedzy w naszej pracy.
Przed nami spore zmiany, ale i piękny cel: kultura, która nie jest barierą.

Realizowane przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Norwid – dostępny!”AktualnościProjektyStrona główna

Komentarze są wyłączone.