MYŚLI NA DOBRY CZAS / Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie / ARTzonie / WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY


Myśli na dobry czas – Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie / ARTzonie

„Jestem bogatsza o nową wiedzę. Dowiedziałam się, jakie właściwości mają wybrane zioła, a które, obok kwiatów, owoców, a nawet warzyw – mogą złożyć się na tradycyjny bukiet, przygotowywany na Święto Matki Boskiej Zielnej. Moja wiązanka jest kolorowa, wplotłam w nią m.in. nawłoć, piołun, polne kwiaty oraz jabłuszka.” – mówi Edyta, uczestniczka naszego spotkania z serii „Myśli na dobry czas – Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie / ARTzonie”, które odbyło się 13 sierpnia w ARTzonie.

Uczestnicy wysłuchali opowieści o leczniczych właściwościach ziół, które przybliżyła im prowadząca – Magdalena Petryna, dzieląc się różnymi ciekawostkami i spostrzeżeniami. Wiele ze znanych nam roślin posiada cechy często zapomniane, a bardzo użyteczne dla naszego zdrowia.

Teoretyczne wprowadzenie było jedynie początkiem zabawy. Goście – wraz z animatorką ekologiczną Elżbietą Urbańską-Kłapą – stworzyli własne kompozycje florystyczne. W bukietach znalazły się polne i ogrodowe kwiaty, zioła, owoce i warzywa. Twórcze warsztaty były okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz kreatywnego odpoczynku dla młodszych i starszych uczestników.

Wydarzenie „Myśli na dobry czas – Kreatywne Śniadania w Ogrodzie / ARTzonie” realizowane jest w ramach projektu Wyjątkowe Historie Powszechne. Dom Kultury, którego koordynatorką jest Małgorzata Hajto. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Kobieta oraz dwoje dzieci trzymający bukiety kwiatów.
Grupa kobiet i mężczyzn siedząca w kręgu wokół kwiatów.
Kobiety z dziećmi pochylająca się nad stołem pełnym jedzienia.
Kobieta trzymająca gałązki kwiatów, przed nią grupa młodych ludzi na leżakach.
Kobieta układająca bukiet. Za nią grupa ludzi wybierająca kwiaty..
Kobieta trzymająca kolorowy bukiet kwiatów. Obok niej inna kobieta trzymająca ręce na klatce piersiowej. Za nimi dzieci.
Dziewczynka trzymająca bukiet kwiatów. Za nią ogromne lustro.
Kobieta z dzieckiem trzymająca bukiet kwiatów.

AktualnościStrona główna

Komentarze są wyłączone.