fbpx
Logotyp Galerii Huta Sztuki.

Projekt Miasta Kraków pn. „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” zbiera pod wspólnym szyldem wydarzenia związane ze sztuką projektowania organizowane przez kilkudziesięciu partnerów: instytucje, uczelnie, muzea, centra kultury, fundacje i prywatne galerie.

Wydarzenie odbędą się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 uczestnicy znajdą na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznaczać będzie ich akceptację.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

19 października 2021 r.

17:00 | TEXTILEM – wernisaż wystawy tkaniny studentów Instytutu Tkaniny, Druku i Stylizacji wnętrz ASP w Łodzi

Wystawa prac studentów Instytutu Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz, Wydziału Sztuk Projektowych w Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prezentuje dokonania zarówno z zakresu tkaniny artystycznej jak i użytkowej. Znajdą się na niej prace wykonane w różnych technikach pokazujące rozpiętość możliwości jakie daje to wyjątkowe medium.

Twórczość ostatniego czasu to dla nas wszystkich mierzenie się z trudnymi okolicznościami pandemii, zamknięcia, ograniczonego kontaktu, wkraczającej w naszą codzienność rzeczywistości wirtualnej i można odnieść wrażenie, że urzeczywistniających się wizji Stanisława Lema. Nierzadko możemy się poczuć jak Ijon Tichy wątpiący w prawdziwość bodźców płynących ze zmysłów. Czasem okoliczności paradoksalnie dodają skrzydeł i ograniczenia generują niekonwencjonalne rozwiązania i zachęcają do wykorzystania nowych technologii.

Dla niektórych studentów twórczość literacka Stanisława Lema staje się bezpośrednią inspiracją do zaprojektowania kolekcji wzorów, a w przypadku innych prace zdeterminowane okolicznościami, w których powstały przybierają formy przywodzące na myśli wizje wywiedzione z halucynacji, psychodelicznych snów, kosmicznych obrazów, czy błędu w przekazie informacji cyfrowej. Prezentowany zbiór przypomina o ważności doznań dotykowych w dobie niedostatecznej stymulacji tego zmysłu i hegemonii wzroku.

dr Dominika Krogulska-Czekalska, dyrektor Instytutu Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz
kurator wystawy: dr Joanna Rusin /Przygotowanie wystawy Barbara Solecka GHS.

Wystawa dostępna od 19 października do 19 listopada 2021 r.

23 października 2021 r.:

14:00 | „Moda odjechana w kosmos” – wykład Pauliny Jurkowskiej-Pudełko, autorki internetowych audycji o sztuce (Maius – Podróże ze sztuką), przewodniczki po Krakowie. Prowadząca zabierze nas w podróż od futurystycznej mody lat 60-tych, przez lata 80-te, po modę współczesną  a także opowie  o sztuce wysłanej w kosmos. 

16:00 | „Papier  czy tkanina – nowoczesne materiały” – warsztaty szycia torby z WASHPAPA – na warsztatach uczestnicy dowiedzą się  czym jest washpapa, zostaną zapoznani z historią powstania materiału, jego zastosowaniem i samodzielnie uszyją z niego torbę – listonoszkę.

Obowiązują zapisy: hutasztuki@okn.edu.pl, tel.: 12 644 27 65 wew. 25. Ilość miejsc ograniczona.

24 października 2021 r.:

14:00 | Oblicza zadrukowanej tkaniny” – wykład. O historii druku na tkaninie, różnych technikach zdobienia tkanin oraz o różnych aspektach druku tekstylnego i jego zastosowaniu opowie Adam Bokwa – zajmujący się drukiem na tkaninach od 20 lat, właściciel firmy BOKWA

16:00 | „Papier  czy tkanina – nowoczesne materiały” – warsztaty szycia shopper bag’i z Tyveku. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się czym jest Tyvek, poznają historię powstania materiału, jego zastosowanie i samodzielnie uszyją shopper bagg.

Obowiązują zapisy: hutasztuki@okn.edu.pl, tel.: 12 644 27 65 wew. 25. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowe  informacje:
Galeria Huta Sztuki
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 wew. 25
hutasztuki@okn.edu.pl

AktualnościAktualności

Komentarze są wyłączone.