fbpx
Szlak nowohuckich neonów

Przed nami kolejne spotkania w ramach projektu „Szlak nowohuckich neonów”, przypominającego neonowe dziedzictwo Nowej Huty.

Październikowy cykl – organizowany przez Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa – rozpoczniemy od warsztatu dla dzieci, podczas którego zaprojektujemy własny neon pod okiem projektantki i kuratorki dr Anny Zabdyrskiej. W ramach zajęć będzie można wczuć się w twórcę neonów. Z różnych znalezionych sznurków spróbujemy zaprojektować nowe neony dla naszej dzielnicy. Sznurek wprawdzie nie świeci, ale ułożenie z niego napisów też będzie niezłym wyzwaniem! Wrócimy także do spacerów szlakiem nowohuckich neonów. Poprzednio zwiedziliśmy Bieńczyce i os. Teatralne. Tym razem Paweł Bochenek przybliży nam historię neonów Alei Róż i okolicy, by w listopadzie kontynuować swoją opowieść.

Zmontujmy neon! Warsztaty projektowania neonów dla dzieci w wieku 8-15 lat
Link do wydarzenia na Facebooku: [KLIKNIJ TUTAJ]
21 października | 17: 00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

wstęp: 5 zł / 1 osoba
zapisy do 19 października: [KLIKNIJ TUTAJ]

Prowadzenie:
dr Anna Zabdyrska – projektantka, kuratorka i autorka wystaw. Studiowała na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projektuje dla licznych instytucji kultury. Na co dzień wykłada na Uniwersytecie Pedagogicznym. Interesuje się teorią, praktyką i rubieżami zagadnień związanych z komunikacją wizualną, typografią i projektowaniem w przestrzeni publicznej.

Szlak nowohuckich neonów: Aleja Róż i okolica
Link do wydarzenia na Facebooku: [KLIKNIJ TUTAJ]
23 października | 10:00
Miejsce spotkania zostanie podane zapisanym osobom.

wstęp: 5 zł / 1 osoba
zapisy do 20 października: [KLIKNIJ TUTAJ]

Prowadzenie:
Paweł Bochenek – krakowianin od urodzenia, a nawet „z dziada pradziada”. Niepoprawny miłośnik, często bez wzajemności, Krakowa i wszystkiego, co „krakoskie”: historii, historii lokalnej i mikrohistorii, kultury. Zawodowo związany z branżą reklamową, a w szczególności z reklamą zewnętrzną (w tym neonami), interesujący się historią neonów w Krakowie. Założyciel Inicjatywy Krakowskie neony (www.facebook.com/Krakowskie.neony), której celem jest usystematyzowane zbieranie informacji oraz ikonografii dotyczącej historycznych neonów, a także upowszechnianie wiedzy o tym sympatycznym elemencie tkanki miejskiej.

Projekt „Szlak nowohuckich neonów” finansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa | Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, e-mail: nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.