fbpx
Na grafice czerwony napis: Sfinks. Kino Studyjne. Czarne tło.

Z radością informujemy, że od 12 lutego 2021 r. Kino Sfinks wznawia działalność stacjonarną. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem i zakupu biletów.

Repertuar Kina Sfinks – KLIKNIJ TUTAJ

Na początek przygotowaliśmy dla Was następujące premiery:

Obraz pożądania (1 godz. 38 min.)

thriller, reż. Giuseppe Capotondi, USA 2020
wyst: Elizabeth Debicki, Claes Bang, Mick Jagger, Donald Sutherland

 Kup Bilet! 

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa. Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice. Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

Zabij to i wyjedź z tego miasta (1 godz. 28 min.)

animacja, reż. Mariusz Wilczyński, Polska 2020
głosy: Krystyna Janda, Andrzej Wajda, Marek Kondrat, Andrzej Chyra, Daniel Olbrychski

 Kup Bilet! 

Animacja Mariusza Wilczyńskiego to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art, zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski czy Magdalena Cielecka. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Głos Nalepy, bliskiego przyjaciela Wilczyńskiego rozbrzmiewa tu zresztą nie tylko w piosenkach. „Zabij to…” powstał bowiem także z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

Palm Springs (1 godz. 30 min)

komedia, reż. Max Barbakow, USA 2021
wyst: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K.Simmons, Peter Gallagher, Camila Mendes

 Kup Bilet! 

Inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

My Dwie  (1 godz. 35 min.)

komediodramat, Filippo Meneghetti, Francja/Belgia 2019
wyst: Barbara Sukowa, Martine Chevallier, Lea Drucker, Herve Sogne

 Kup Bilet! 

Historia pięknej miłości między kobietami, która przetrwała lata, a teraz musi się zmierzyć z przeciwnościami. W głównych rolach dwie wspaniałe aktorki: Barbara Sukowa i Martine Chevallier. Nina i Madeleine są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce, jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

Złotokap (1 godz. 55 min.)

dramat, reż. Ragnar Bragason, Islandia/Polska 2020
wyst: Sigrún Edda Björnsdóttir, Hallgrímur Ólaffson, Karolina Gruszka

 Kup Bilet! 

Islandzko-polski czarny komediodramat z Karoliną Gruszką w jednej z głównych ról. Indiana Jonsdóttir żyje na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach drzewko Laburnum. Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, dobrotliwa kobiecina, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje. Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami. W tej sytuacji jedyną pociechę kobiety stanowi jej syn Unnar. Unnar żyje w cieniu matki, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój, starając się go uzależnić od siebie. Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna, jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce. Wesołej i beztroskiej Danieli trudno jest porozumieć się z przyszłą teściową. Tymczasem prawdziwy kataklizm dopiero przed Indianą.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

WAŻNE!

Drodzy Widzowie, prosimy o zapoznanie się z regulaminem działalności kina i wszystkimi zasadami, które zostały wprowadzone dla Państwa bezpieczeństwa.

PRZESTRZEŃ KINA
Prosimy o:
Bezwzględne zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki, chusty itp.
Dezynfekcję rąk przed wejściem na widownię.
Zachowanie dystansu 1,5 m. w kolejce do kasy biletowej.
Zachowanie dystansu jednego pustego krzesła między widzami.
Miejsca obok siebie mogą zająć:
– osoby wspólnie zamieszkujące,
– rodzic/opiekun dziecka poniżej 13. roku życia,
– opiekun osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Opuszczanie sali po seansie o godz. 17 drzwiami prowadzącymi bezpośrednio na zewnątrz.
Wchodzenie i wychodzenie z sal kinowych zgodnie z wytyczonymi kierunkami.

UWAGA!
W przypadku braku maseczki widz nie zostanie wpuszczony na seans i nie przysługuje mu prawo zwrotu zakupionego biletu!

ZAKUP BILETÓW
Zachęcamy do zakupu biletów on-line i okazywanie ich obsłudze na ekranie telefonu.
Przy zakupie bezpośrednio w kasie rekomendujemy płatność za pomocą karty płatniczej.

DANE KONTAKTOWE
Zachęcamy do pozostawienia w kasie swoich danych kontaktowych. W wypadku stwierdzenia u któregoś z widzów zakażenia SARS-CoV-2, będziemy mogli poinformować o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną.

Jednocześnie informujemy, że DLA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWA:
Przed i pomiędzy seansami dezynfekowane będą poręcze foteli, klamki, powierzchnie płaskie itd.
Przed i pomiędzy seansami sale będą intensywnie wietrzone.
Przed i pomiędzy seansami dezynfekowane będą toalety.
Przed salami kinowymi przygotowaliśmy płyn dezynfekcyjny do rąk.

AktualnościAktualności

Komentarze są wyłączone.