fbpx

„O kraju mój” – koncert chóru Vox Populi

Czerwony element w kształcie ludzkich ust w centrum. W tle półkoliste białe linie na zielononiebieskim i czerwonym tle. Na ustach napis: o kraju mój, koncert chóru vox populi.

16 grudnia 2022 r., godz. 18:00.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.

Wstęp wolny.

Chór Vox Populi powraca z koncertem inauguracyjnym tuż przed zakończeniem 2022 roku. W repertuarze znajdą się zarówno utwory klasyczne, ale również zaprezentowane zostaną utwory własne – kompozycje stworzone przez maestra Rafała Marchewczyka.

Koncert to możliwość poznania muzycznej działalności chóru Vox Populi, ale również możliwość dołączenia do zespołu, ponieważ chór cały czas otwiera się na nowych wokalistów i wokalistki.

Chór Vox Populi powstał we wrześniu 2012 r. i od pierwszej próby jego siedzibą jest Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Założycielem chóru jest Rafał Marchewczyk – założyciel, dyrygent i kierownik artystyczny chóru Krakowskiej Młodej Filharmonii w Krakowie.

Podstawowy repertuar chóru stanowią utwory śpiewane a’cappella, poczynając od muzyki klasycznej i autorskich opracowań pieśni solowych, po transkrypcje utworów instrumentalnych i muzyki rozrywkowej.

Od kilku lat w Teatrze im J. Słowackiego „Hymnem o miłości” Czesława Miłosza z muzyką Abla Korzeniowskiego Chór Vox Populi otwiera Festiwal Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.