Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie – życie na Islandii okiem Doroty. Nowa Huta na końcu świata

Grota lodowa widziana od środka. W tle, przy wyjściu z jaskini mężczyzna w czerwonym kasku. Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie - życie na Islandii okiem Doroty.

21 lutego 2022 r., godz. 19:00.
Webinar na platformie: www.okn.clickmeeting.com oraz transmisja na www.facebook.com/NHlabOKN.

Wstęp wolny. Zapisy do 21 lutego na stronie: https://okn.clickmeeting.com/nowa-huta-na-koncu-swiata-islandia-okiem-doroty-webinar/register. Limit: 50 osób. 

„Serdecznie zapraszam Was do wspólnej podróży po wyspie „Lodu i Ognia” na której już od kilku lat mieszkam. Mowa o Islandii, wyspie która nieraz gubi się na mapie Europy i Świata z uwagi na swoje niezwykłe położenie między Ameryką Północną, Grenlandią i Europą. Na szczęście przez ostatnich kilka lat o Islandii stało się głośno z kilku powodów, co pozwoliło finalnie miejscowym ponownie uwierzyć we własną wyjątkowość w międzynarodowym kontekście.

Podczas spotkania, opowiem Wam o tym jak żyje w kraju z łączną populacją mniejszą niż 400 000 tys., jakie różnice kulturowe mnie zaskoczyły (lub ciągle zaskakują), jak odróżnić dzień od nocy latem oraz jak bez większych smutków przetrwać zimowe miesiące. Postaram się przybliżyć Wam obraz Islandii z perspektywy mieszkańca w jej stolicy i osoby która nieustannie podróżuje w jej głąb, odkrywając każdorazowo nowe, ekscytujące miejsca. Kiedykolwiek mogę staram się aktywnie spędzać czas poza domem i cieszyć się islandzką naturą i wspaniałymi widokami, o które bardzo łatwo nawet w mieście.

Będzie mi miło polecić Wam moje ulubione miejsca i aktywności, które mam nadzieję będziecie mieli okazję odwiedzić przy okazji swojej podróży do tej pięknej wyspy. 

Również, dla uczestników tego wydarzenia, będę miała specjalną ofertę podróżniczą, którą przedstawię Wam podczas naszego spotkania. 

Sjáumst! (do zobaczenia!)” tak na spotkanie zaprasza Dorota Kosela, która poprowadzi zbliżające się spotkanie w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. 

Dorota Kosela mieszka od końca 2015 roku na Islandii, która szybko stała się jej miejscem na ziemi. Żyjąc wcześniej przez lata w Krakowie i pracując w branży kulturalno-muzycznej marzyła o podróży do miejsca z opowieści artystów i ludzi z którymi współpracowała. Realizując różne projekty w branży muzycznej na Islandii i w Polsce, zdecydowała się zmienić branżę i przenieść swoje dotychczasowe doświadczenie i pasję do lokalnej branży turystycznej. Te ostatnie lata pozwoliły jej poznać jeszcze lepiej Islandię i to co ma do zaoferowania, odkrywając przy tym przeróżne zakątki tej niesamowitej wyspy. Od czerwca 2021 roku zaczęła współpracować z Local Guide of Vatnajökull, które specjalizuje się w organizacji wycieczek na największym z lodowców na Islandii i ma nadzieję szerzej opowiedzieć o przygodach związanych z tym typem przygody, którą każdy odwiedzający Islandię może przeżyć niezależnie od pory roku.

Nowa Huta na końcu świata – cykliczne, poniedziałkowe slajdowiska podróżnicze. Historie z wypraw dużych, bardzo dalekich i tych małych blisko. Kilometry przemierzane długimi trekkingami lub na rowerze, samolotem, własnym autem lub autostopem. Spotkania z obieżyświatami, globtroterami, wędrowcami i włóczykijami – zarówno doświadczonymi profesjonalistami, jak i tymi co dopiero zaczynają swoje eskapady. Jedno ich łączy – wspaniałe podróżnicze opowieści i zdjęcia, którymi chcą się podzielić z innymi. Osobiste relacje pasjonatów podróży prowokują do rozmów o stereotypowym postrzeganiu „innego”, o globalnych zależnościach, czy odpowiedzialnym podróżowaniu.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.