fbpx
U góry fragment mapy ulic w Nowej Hucie. Beżowe tło przypominające chropowatą ścianę. NH Network po sąsiedzku. Więcej informacji we wpisie.

10 maja 2023 | 17:00-19:00
Muzeum Nowej Huty os. Centrum E 1, Centralka. Nowohuckie Bistro, Osiedle Centrum E 12, Kraków

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (do 9 maja 2023) przez formularz: [LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]. Liczba miejsc ograniczona.

Majowy NH Network rozpoczniemy od wspólnego zwiedzania najbardziej popularnej wystawy Nowej Huty, czyli ekspozycji „Trzepaki, Reksio, Atari” w Muzeum Nowej Huty. Ekspozycja opowiada o zabawach i rozrywkach dziecięcych w okresie PRL-u, podwórkowych aktywnościach i grach oraz rozwoju technologicznym na przestrzeni dekad. Prawdziwa gratka i podróż sentymentalna dla dzisiejszych 40- i 50-latków! Mamy szczególną okazję wypytać o fenomen popularności „u źródeł”, bo oprowadzi nas sama kuratorka wystawy Agata Klimek-Zdeb! 

Wspólnie spędzony czas, refleksje i wspomnienia z dzieciństwa to najlepszy sposób na integrację i do takiej serdecznie zachęcamy. Wrażenia po wystawie, jak i zauważalny aspekt popularności dziedzictwa PRL-u w kontekście rozwoju dzielnicy, planujemy omówić po sąsiedzku w Centralce. Nowohuckim Bistro , bo tradycją spotkań z cyklu NH Network, jest też fakt, że odwiedzamy miejsca nowo powstałe na rekreacyjnej i gastronomicznej mapie dzielnicy. 

Przypomnijmy, że spotkania z cyklu NH Network odbywają się średnio raz na kwartał i są okazją do wzajemnego poznania się, przedstawienia swoich inicjatyw i wymiany doświadczeń. Wyciągamy z ukrycia wartościowe inicjatywy i ich często anonimowych autorów.

W efekcie pierwszego spotkania, które odbyło się w 2016 r., powstała grupa nieformalna NH Network, sieciująca nowohucką społeczność internetową. Obecnie grupa przeznaczona jest dla aktywistów i osób prowadzących blogi/strony/profile na portalach społecznościowych dotyczące Nowej Huty. Członkowie grupy dzielą się ciekawymi wydarzeniami i akcjami, a także omawiają sprawy ważne dla lokalnej społeczności. Grupa służy ponadto do poszukiwania partnerów do różnych inicjatyw i akcji dziejących się w Nowej Hucie.

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.