Magia chaosu, czyli o rewolucji obyczajowej w okultyzmie słów kilka. Religioznawczy Podróżnik

Abstrakcyjne świecące kształty w kolorach niebieskim i czerwonym na czarnym tle. Religioznawczy podróżnik.

24 lutego 2022 r., godz. 19:00
Webinar na platformie www.okn.clickmeeting.com.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]. Limit: 50 osób. 

Magia chaosu jest zjawiskiem wyjątkowym, powstałym z powojennej syntezy nurtów myśli zarówno okultystycznych, jak i artystycznych i psychologicznych. W wystąpieniu omówimy źródła, z których narodził się ów nurt, jego charakterystyczne cechy i związane z nim istotne postaci takie jak William Burroughs, Robert Anton Wilson czy Genesis P-Orridge, jak też i jego współczesne losy.

Spotkanie poprowadzi Olaf Stachowski absolwent Religioznawstwa i słuchacz Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ. Do jego głównych zainteresowań należą systemy mistyczne, w szczególności tybetański buddyzm wadźrajany i europejska tradycja okultystyczna, przede wszystkim w ujęciu fenomenologicznym i kognitywnym.

Religioznawczy podróżnik jest cyklem wykładów, dzięki którym udajemy się w podróż do różnych światów, kultur, poznajemy różnorodność form religii i systemów wierzeń. Wielu twierdzi, że to właśnie religia otwiera wrota do zrozumienia kultur, gdyż jest wpisana w lokalne praktyki kulturowe i systemy myślenia. Religioznawczy podróżnik doskonale ilustruje tę tezę, ale pójdzie też krok dalej i zada pytanie o samą naturę religii, o jej uniwersalny charakter. Podczas kolejnych odsłon „Religioznawczego podróżnika” religia staje się także podróżą intelektualną. 

Organizatorzy: Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa, Instytut Religioznawstwa UJ.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20,
nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.