Krzyk Ziemi! #2 Być odpowiedzialnym w świecie globalnym. Jak jesteśmy powiązani ze światem?

Abstrakcyjne przedstawienie planety Ziemi ze smutną niebieską buzią. Krzyk ziemi numer 2. Być odpowiedzialnym w świecie globalnym.

24 lutego 2022 r., godz. 11:00.
Wykład online na www.facebook.com/NHlabOKN.

Wstęp wolny.

Wykład online inaugurujący program edukacyjny „Krzyk Ziemi! #2 Być odpowiedzialnym w świecie globalnym”, dedykowanego szczególnie grupom uczniów małopolskich szkół w wieku 12-17 lat. Prowadzenie: Łukasz Bartosik (Polska Akcja Humanitarna).

Czy żyjąc w Polsce mam wpływ na życie ludzi w innych częściach świata? Czy coś co dzieje się na innym kontynencie powinno mnie obchodzić? M.in. na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź podczas spotkania. Razem odszyfrujemy co się kryje pod stwierdzeniem „globalne współzależności” i poszukamy różnych form wpływu na to co się dzieje na świecie. Krytycznie przyjrzymy się naszym codziennym wyborom, np. podczas zakupów i zastanawiamy jaki wpływ mają one na inne osoby i środowisko. 

Prowadzenie: Łukasz Bartosik – kierownik zespołu edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej, trener PAH prowadzący szkolenia dla trenerów/ek, wolontariuszy/ek, i aktywistów/ek PAH oraz uczniów, uczennic i nauczycieli/ek. Współprowadzący podcast „Tolerancja to za mało”. Współautor publikacji edukacyjnych PAH (m.in. „Niezbędnik aktywistów i aktywistek”) kursu e-mailowego „To, jak mówię, zmienia świat” oraz gier (m.in. „Reporterki i Reporterzy na globalnym Południu”). Więcej informacji: www.pah.org.pl/edukacjaglobalna www.pah.org.pl/podkast  www.instagram.com/polskaakcjahumanitarna 

Krzyk Ziemi! #2 Być odpowiedzialnym w świecie globalnym – program edukacyjny, dedykowany szczególnie grupom uczniów małopolskich szkół w wieku 12-17 lat, którego celem jest poznawanie zależności współczesnego świata i próba zrozumienia globalnych procesów. Uczy analitycznego i krytycznego myślenia, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi, budowania postaw solidarności, otwartości, a przede wszystkim odpowiedzialności w globalnym świecie.

Partner: Stowarzyszenie Fashion Revolution Polska. Dofinansowano ze środków Dzielnicy XVIII Nowa Huta. 

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31 – 959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21
ekologia@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.