fbpx

Insta Huta. Instameet w Forcie 49 ½ a „Mogiła”

Białe słońce w prawym dolnym rogu. Różowo-pomarańczowe tło. InstaHuta.

26 lutego 2022 r., godz. 11:00.
Fort 49 ½ a „Mogiła”, ul. Igołomska.

Wstęp wolny. Zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ].

Obowiązuje limit miejsc z uwagi na ograniczenia epidemiczne.

Drugie spotkanie nowohuckiej społeczności instagramersów – tym razem w formie Insta Meet w niedostępnym na co dzień forcie 49 ½ a „Mogiła”.

Prowadzenie: Stowarzyszenie Archeologów Terenowych „Stater”.

Fort 49½a Mogiła jest fortem piechoty, który miał bronić traktu sandomierskiego i okolicy, wspierając Fort 49½ Kopiec Wandy. W okresie międzywojennym pełnił funkcje magazynowe dla Wojska Polskiego. Podczas II wojny światowej stacjonowała w nim służba budowy lotnisk. Wybudowano też stanowisko dla karabinów maszynowych i moździerzy. W pierwszych latach wznoszenia Nowej Huty w obiekcie mieszkali junacy. Później fort pozostawiony został sam sobie niszczał. W ostatnich latach poddawany był gruntowej modernizacji, a dziś korzysta z niego Stowarzyszenie Archeologów Terenowych „Stater”.

Insta Huta

Grupa nowohuckiej społeczności instagramerów, którzy aktywnie prezentują nie zawsze oczywiste piękno tej części Krakowa. Za interesującymi fotografiami kryją się konkretni ludzie. Spotkania tworzą przestrzeń do ich sieciowania. Na Facebooku działa też grupa Insa Huta: https://www.facebook.com/groups/instahuta

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację. 

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.