Grafika przedstawia kobiece dłonie na których znajdują się kwiaty różnego kształtu i wielkości. Dłonie są w kolorze czerwonym i znajdują się na beżowym tle. Z lewej strony czarny napis "Heroina. Bohaterka. Festiwal Kobiet marzec 2021".

11-24 marca 2021 r.
online lub stacjonarnie

Zapraszamy na 7. edycję Festiwalu Kobiet „Heroina. Bohaterka”, która trwać będzie od 11 do 24 marca 2021 roku. W nowej formule (całkowicie online lub hybrydowo w przypadku zniesienia obostrzeń). Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Motywem przewodnim festiwalu jest akceptacja SWOJEGO JA – zadowolenie, harmonia i dobrostan. Przed nami cztery spotkania i trzy fantastyczne kobiety, przewodniczki do odkrycia swoich potrzeb i emocji, do wsłuchania się w SIEBIE. Porozmawiamy o tym, jak mieć satysfakcję dobrego życia, którego jesteśmy architektami, jak akceptować siebie, jak budować swoją siłę, radzić sobie z sytuacjami trudnymi, a jednocześnie rozwijać się i nie gubić po drodze świadomości własnych potrzeb. Co zrobić, żeby organizm funkcjonował w pełnej harmonii i jak pielęgnować swoje zasoby? Jak zadbać o każdy ważny obszar swojego życia? Czy można zrównoważyć ciało i umysł, rozwój i emocje, zdrowie i przyjemność?  Poszukamy swoich wartości: empatii, odwagi, zadowolenia z życia, godności, ambicji, odpowiedzialności.

Organizator: ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4).
Partner: Babki z Nowej Huty.
Wsparcie finansowe: Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Zapisy zakończone.

 

Program:

11 marca 2021 r., godz. 17:30-21:00
Online (Zoom)
Wzory kobiecości i ich świadome tworzenie
Prowadzenie: Natalia Miłuńska

„Jaki wzór kobiecości przekazano ci w domu rodzinnym, a jaki realizujesz w dorosłym życiu? Czy spotkałaś Matkę Polkę, znasz presję „dawania zawsze rady”? Czy starasz się sprostać kanonom „kobiecego piękna”? A może doświadczasz bycia kobietą przez bunt i gniew?
Jak okiełznać „dążenie do ideału” i przestać wierzyć, że dopiero, gdy go osiągnę, mogę być szczęśliwa? Czy kobiecość zawsze łączono z opiekuńczością, pasywnością i emocjonalnością, czy też istniały kultury, w których kobiety pełniły rolę politycznych i religijnych liderek?
Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas warsztatu. Podzielę się odkryciami o alternatywnych wzorach kobiecości, które pozwalają nam postawić w centrum siebie i nasz dobrostan. Zobaczymy, jak ciało może stać się naszym sprzymierzeńcem w świadomym tworzeniu wzoru, według którego chcemy żyć.” – Natalia Miłuńska

Prowadząca Natalia Miłuńska:
„Traktuję ciało jak przewodniczkę, nauczycielkę. Przez ostatnich 15 lat zgłębiam temat kobiecego cyklu i ciała, zbieram obserwacje i odkrycia swoje i innych kobiet, z którymi miałam przyjemność pracować na warsztatach i podczas wykładów. Badam wzory kultury, które mówią nam, jak doświadczać cielesności. Odkryłam, jak możemy zmieniać te wzory na twórcze i zdrowe dla nas i świata oraz jak praca z ciałem dotyczy i wpływa na wszystkie aspekty naszego życia. Jestem edukatorką, antropolożką kultury, stworzyłam autorską metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 15 lat prowadzę wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. W swojej pracy łączę wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukuję nowych wzorców kobiecości. Od 2013 roku współprowadzę wyprawy śladami pokojowej cywilizacji starej Europy, między innymi na Kretę i Cyklady razem z moją mamą – Aniją Miłuńską (więcej na sladamibogini.pl). Jestem autorką książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność”. Piszę teraz książkę o cyklu menstruacyjnym. Uczyłam się pracy ze snami u Connie Kaplan, wysłuchałam i pracowałam z ponad 1300 snami. Obecnie prowadzę facebookową grupę „Krąg Snów”, gdzie śniący ludzie dzielą się swoimi snami. Więcej na: www.nataliamilunska.com”

15 marca 2021 r., godz. 17:00-20:00
Online: Zoom (lub stacjonarnie – jeśli działalność stacjonarna ośrodka kultury zostanie wznowiona)
Selflove, czyli spotkanie o łagodności i niedźwiganiu całego świata na swoich barkach
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.

Kiedy zaczynamy kochać siebie, zaczynamy rozumieć, jakie jesteśmy piękne, wyjątkowe i wystarczające. Dzięki takim obserwacjom zaczynamy akceptować to, jakie jesteśmy. Tak po prostu. To droga ku łagodności wobec siebie. Jeśli się na nią otworzymy, zyskujemy przestrzeń do popełniania błędów, porażek i bycia niedoskonałą. Gdy dajemy sobie miłość, ciężar, który często dźwigamy na swoich delikatnych barkach, znika. Zaczynamy uniezależniać się od oczekiwań innych ludzi.

Jak to brzmi dla Ciebie? Pragniesz być życzliwą dla siebie? Patrzeć na swoje błędy z ciekawością i zrozumieniem? A może szukasz sposobu na to, jak wesprzeć siebie w niepoddawaniu się presji i oczekiwaniom innych?

Jeśli tego właśnie pragniesz, zapraszamy Cię na spotkanie, na którym popracujemy nad lekkością barków i łagodnością dla siebie samej.

Dowiesz się między innymi:

  • jak dać sobie przestrzeń na błędy i pomyłki oraz jak je wykorzystać w przyszłości,
  • jak nie poddawać się presji i oczekiwaniom innych,
  • jak być dla siebie łagodną.

Prowadząca Żaneta Lipiec-Goj:
„Jestem coachem, trenerką oraz fanką Porozumienia bez Przemocy. Pasjonuje mnie praca z kobietami. Uwielbiam pracować w obszarze rozwoju osobistego, emocji i komunikacji. Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji z samym sobą i innymi ludźmi. Inspiruję do bycia blisko siebie. Stworzyłam przestrzeń dla kobiet – babskarepublika.pl. Prywatnie jestem mamą 4,5-letniego Staszka. Bardzo lubię zgiełk i życie w miejskiej dżungli. Pijam bardzo dużo kawy i jestem molem książkowym. Uwielbiam przelewać emocje na kartę #czujeirysuje.”

17 marca 2021 r., godz. 17:00-19:00
Online: Skype (lub stacjonarnie – jeśli działalność stacjonarna ośrodka kultury zostanie wznowiona)
Otwarcie się na zmianę w życiu jako klucz do autentycznej siebie
Prowadzenie: Monika Lipowska.

„Żyjąc z automatu, na autopilocie, możemy obudzić się pewnego dnia i zorientować się, że prowadzimy życie takie, jakiego nigdy nie chcieliśmy. Przestajemy czuć, marzyć, celebrować, odczuwać przyjemność. Otwarcie się na zmianę, nie zakładanie z góry rzeczywistości, pozwala nam autentycznie zobaczyć siebie i żyć w zgodzie z tą prawdą. Zapraszam. Szkoda każdego dnia” – Monika Lipowska.

Prowadząca Monika Lipowska:
Psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, specjalizująca się w psychologii prenatalnej i perinatalnej, certyfikowana w metodzie „Birth Into Being” (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti-Vladimirowej. Pracuje z traumami (www.birthintobeing.com.pl) – towarzyszy w momentach przejścia, progach życia, tak, by osoby doświadczające ich, mogły przechodzić je w zaufaniu i żyć w zgodzie z własnym sercem i intuicją. Korzysta z tradycji rdzennych kultur. Pracuje nad duchowością, korzystając z możliwości i potencjału różnych stanów świadomości. Prowadzi praktykę „Szczęśliwa Mama” (www.szczesliwa-mama.pl, www.facebook.com/Szczesliwa.Mama, www.birthintobeing.com.pl), gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa. Metody Eleny Tonetti-Vladimirovej (przedstawicielka ruchu na rzecz naturalnych narodzin), przygotowują do porodu poprzez uzdrawianie własnych doświadczeń porodowych. Wspiera we wprowadzaniu zmian w swoim życiu. W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem (masaż Lomi Lomi Nui). Wierzy, że łączenie wszystkich aspektów funkcjonowania człowieka, daje możliwość odkrycia kim jesteśmy i życia w harmonii. Prowadzi także sesje Birth Into Being (kobiety/mężczyźni/pary, www.birthintobeing.com.pl), które polegają na uzdrawianiu własnej traumy narodzin i dzieciństwa. Fascynatka ciała, swobodnego bycia w nim i jego możliwości. Uwielbia muzykę, taniec, wspólnotowość i ludzi.

24 marca 2021 r., godz. 17:30-21:00
Online: Zoom
Pozytywne wzory relacji miłosnych
Prowadzenie: Natalia Miłuńska.

„Jak tworzyć dobre miłosne relacje, tak aby były wspierające, pełne miłości i nie traciły z biegiem czasu ognia namiętności? Jak bez agresji stawiać granice, nie dać się wykorzystać w miłości, jak móc ufać i podejmować miłosne ryzyko?
Pomocą może być świadomość wzorów, które często nieświadomie realizujemy. Opowiem, jak kultura, w której żyjemy, kształtuje te wzory, czym różnią się wzory relacji miłosnych w kulturach zorientowanych na dominację od tych zorientowanych na współpracę. Zobaczymy, jakie są konsekwencje wojennych metafor (zdobywania kobiety, miłosnego posiadania), a jakie wchodzenia w relację opiekuńczą: rodzic-dziecko. Pokażę też alternatywny wzór: nas dwoje i nasze tygrysy oraz zaproszę do tworzenia wzorów” – Natalia Miłuńska.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl/artzona
www.facebook.com/ARTzonaOKN

AktualnościAktualności

Komentarze są wyłączone.