Borne Sulinowo – miasto zamknięte, miasto otwarte. Podróże z historią w tle

W dolnej części dwa ziemne groby z krzyżami - po lewej większy, po prawej mniejszy - na tle krzaków. Czarno-białe zdjęcie. Borne Sulimowo - miasto zamknięte, miasto otwarte.

15 lutego 2022  r., godz. 19:00.
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os Górali 5. 

Wstęp wolny. Zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ]. Obowiązuje limit miejsc z uwagi na ograniczenia epidemiczne. 

Borne Sulinowo to miasto w którym u którego podstaw leżą dwa systemy totalitarne. Powstało jako osiedle koszarowe dla poligonu Wehrmachtu, a po wojnie stacjonowała tu Armia Radziecka. Co zostało z militarnej historii tego miasta? Jakie obiekty kryją się na okolicznych wrzosowiskach i w lasach? Jak wygląda współczesne życie na tych terenach? Czy sąsiednie Kłomino spotkał podobny los? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć na spotkaniu.

Spotkanie poprowadzi Paweł Piszczek, od wielu lat zainteresowany historią, głównie militarną. Wędrując po okolicznych terenach, szuka mniej oczywistych świadków historii, gdyż nawet mały ślad może nam wiele opowiedzieć.

Podróże z historią w tle – slajdowiska i webinary o podróżach po opuszczonych i mało znanych, ale niezwykle fascynujących miejscach związanych z historią, zwłaszcza dziejami militarnymi XIX i XX wieku. Opowiadają o nich pasjonaci tego typu turystyki. Spotkania mogą być inspiracją, aby podczas kolejnego urlopu zrobić sobie na przykład krótką przerwę w plażowaniu i ochłodzić się w cieniu jakichś ciekawych fortyfikacji, które można odnaleźć nawet w najbardziej egzotycznych destynacjach. Organizatorzy: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin”.

Organizatorzy: Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa, Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin”.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.