Logotyp Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida.

zajęcia cykliczne co poniedziałek, godz. 9:00-10:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp: 20 zł / 60 minut, 1 spotkanie. Zapisy: u.tlomak@okn.edu.pl

Zdrowy kręgosłup, czyli zajęcia jogi dla dorosłych to zajęcia, które mają za zadanie przeciwdziałać, jak i ograniczyć bóle w okolicy kręgosłupa, nakierowane na zachowanie właściwej podstawy ciała, kształtujące, poprzez różnorodne ćwiczenia, właściwe wzorce ruchowe człowieka. Trening ma na celu rozciągnąć i wzmocnić mięśnie, tak aby poprawić stabilizację ciała i zachować równowagę mięśniową. Skierowane dla osób w każdym wieku, poprawiają ogólny stan zdrowia ćwiczących. Dodatkowo w programie zajęć pojawią się techniki relaksacyjne i oddechowe.

Zajęcia jogi dla dorosłych utrzymane są w nurcie Vinyasa.  Vinyasa joga to styl, który wyróżnia się płynnym łączeniem pozycji oraz ukierunkowaniem na oddech.  Charakteryzuje się dynamicznym wchodzeniem i wychodzeniem z pozycji, w celu jej bezpiecznego pogłębienia. Można ją nazwać „medytacją ruchu”.

Prowadząca:

Ania Wołos – instruktorka jogi i mindfulness w szkole jogi i uważności dla dzieci i dorosłych – „Miś Jogin”. Prowadzi zajęcia jogi w nurcie Vinyasa, które ukierunkowane są na połączeniu oddechu z płynnością ruchów. W pracy nauczyciela jogi kładzie nacisk na przekazywanie pozytywnej energii, czerpanie radości z bycia na macie. Prowadzi zajęcia z jogi dla dzieci, w tym jogę rodzinną, dla mam z bobasami i dla kobiet w ciąży, a także jogę dla dorosłych, szczególnie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na macie lub chcą poznać inny styl jogi.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Nowohuckie Laboratorium DziedzictwaZajęcia dla dorosłych NHLabZajęcia dla seniorów NHLab

Komentarze są wyłączone.