Studium Dziedzictwa Nowej Huty: Widzialne i niewidzialne terytoria ogrodów działkowych

U góry tatarak nad nowohuckim blokiem. Żółte słońce z wyraźnymi promieniami, zielonkawe niebo. Studium dziedzictwa nowej huty styczeń 2023. Kliknij by dowiedzieć się więcej.

14 stycznia | 17:45
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp: 25 zł.

Zapisy do 13 stycznia: LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

W głębi nowohuckich ogrodów rodzi się przyszłość odmienionego miasta. Przemiany więzi ludzi z przyrodą można śledzić w krajobrazie, kształtowanym codzienną pracą. Procesy zmian klimatycznych, demograficznych, ekonomicznych widziane w perspektywie ogrodnictwa działkowego, to punkt wyjścia do rozmowy o tym, czego potrzebuje nasze miejsce do życia. Podczas zajęć porozmawiamy między innymi o przeszłości i przyszłości miejskiego ogrodnictwa w Nowej Hucie.

Zajęcia odbywają się w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Jest to dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiający wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty  – od prehistorii do współczesności. 

Prowadząca: 

Magdalena Zych – antropolożka kultury, kuratorka, kustoszka Muzeum Etnograficznego w Krakowie, gdzie od 2009 koordynuje projekty badawcze i kreuje sytuacje współpracy naukowo-artystycznej. Dotychczas pracowała m. in. z krajobrazem miejskiej zieleni, realizując wraz zespołem projekt „dzieło-działka” (2009-2012), badała współczesne rytuały i pamięć o spornym dziedzictwie. Współautorka wystaw i publikacji. Publikuje m. in. w kwartalniku „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni” oraz w „Kontekstach”.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

  • spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych;
  • obowiązują zapisy na spotkanie, cena biletu: 25 zł;
  • dodatkowe informacje: u.tlomak@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 21.

Urszula Tłomak
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21,
nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
https://www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.