Na górze stare blokowisko nowohuckie, nad nim rysunkowe przedstawienie pałki wodnej, w tle żółte namalowane słońce z prostymi promieniami. Studium Dziedzictwa Nowej Huty.

26 marca 2022 r., godz. 16:00.
Start: Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5. 

Wstęp: 20 złotych/zajęcia. Zapisy: [KLIKNIJ TUTAJ] (do 24 marca).

Zajęcia terenowe w ramach programu dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności. Prowadzenie: Monika Kozioł.

Podczas zajęć terenowych omówione zostaną wybrane rzeźby plenerowe znajdujące się w Nowej Hucie, niezwiązane z upamiętnieniem konkretnych osób czy wydarzeń. Będzie można poznać historię ich powstania, autorów i cechy stylowe. Opowieść osadzona zostanie w szerszym kontekście historii środowiska artystycznego w Nowej Hucie. Studium Dziedzictwa Nowej Huty – dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Monika Kozioł – historyczka sztuki, pracownik Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, gdzie pełni funkcję Głównego Inwentaryzatora oraz redaktor naczelnej czasopisma „MOCAK Forum”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Interesuje się środowiskiem artystycznym Nowej Huty w czasach PRL-u. Autorka monografii nowohuckiej Galerii Rytm, a także opracowania dotyczącego rzeźb w przestrzeni Nowej Huty, przygotowanego w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie i Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację. 

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os.
Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.