Studium dziedzictwa Nowej Huty.

17 grudnia 2022 r., godz. 16:00.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp: 25 zł/osoba (dla niezapisanych na cały cykl). Obowiązują zapisy (do 15 XII, godz. 15:00) przez formularz: FORMULARZ ZAPISÓW

Nowa Huta jest prawdziwym zagłębiem parków miejskich – jest ich aż 16. Podczas spotkania zostanie omówionych kilka z nich: zarówno te położone na terenie „starej” Nowej Huty (Ratuszowy, Szwedzki, Wiśniowy Sad, przy ul. Klasztornej), jak i te znajdujące się na terenie tzw. „wiejskich osiedli” (w Łuczanowicach i w Wadowie). Porozmawiamy także o jednym z największych terenów zieleni, który ulokowany został na granicy Nowej Huty – Parku Lotników Polskich. Spotkanie będzie okazją do poznania genezy parków, kluczowych postaci, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych tych miejsc.

Zajęcia odbywają się w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. To dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiający wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty – od prehistorii do współczesności. 

Prowadząca: Elżbieta Urbańska-Kłapa – animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej. Z wykształcenia ogrodniczka i projektantka terenów zieleni. Kieruje Pracownią Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Od wielu lat jest zaangażowana w ochronę Łąk Nowohuckich. Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i  dorosłych,  m.in.  „Młodym  okiem  na  zieleń”,  „Ogrody  Nowej  Huty”,  „Pnącza dla  Krakowa”,  „Łąki  Nowohuckie  jakich  nie  znacie”, „Nowa Huta od Natury strony”. 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

  • spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych;
  • wstęp wolny, obowiązują zapisy na spotkanie;
  • obowiązuje limit miejsc;
  • szczegółowe informacje: u.tlomak@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 21

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21,
nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
https://www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.