fbpx
Po prawej stronie grafiki roślina - pałka wodna wystająca nad blokowiskiem. W tle żółte słońce z promieniami, zielonkawe niebo. Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Jak oprowadzać w sposób mądry, kreatywny, barwny?

18 grudnia 2021 r., godz. 17:45-19:15.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Wstęp: 20 zł (dla niezapisanych na cały cykl). Obowiązują zapisy: www.nhlab.okn.edu.pl (do 16 XII). Liczba miejsc ograniczona.

Podczas zajęć warsztatowych będziemy ćwiczyć praktyczne umiejętności, pozwalające na swobodną pracę oraz stworzenie własnego stylu przewodnika i opowiadacza. Dowiemy się w jaki sposób wykorzystać najbliższe otoczenie, krajobraz z sąsiedztwa do stworzenia oryginalnej opowieści i trasy przewodnickiej. Dowiemy się w jaki sposób nawiązać relacje z grupą, co zrobić, gdy pojawia się trudny zwiedzający, od czego zacząć, jak oprowadzać w sposób barwny, ciekawy, mądry oraz jakie legendy miejskie najlepiej smakują turystom, a jakie zasiedziałym mieszkańcom naszej dzielnicy.

Ewa Polańska – jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Uprawnienia przewodnika po Krakowie uzyskała w 2010 roku, od 2015 roku jest także Przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym. Jest rodowitą krakowianką a Kraków był, jest i będzie jej największą pasją. Na poznawanie Krakowa poświęca każdą wolną chwilę. Uważa, że praca przewodnika to wiedza i serce oddane ukochanemu miastu a także spełnienie marzeń, aby móc w swoim życiu łączyć pasję z zawodową pracą. Dlatego pokazywanie Krakowa turystom sprawia jej zawsze ogromną przyjemność.

Jest doświadczonym przewodnikiem i edukatorem. W ciągu kilku lat pracy w branży turystycznej miała okazję współpracować z wieloma biurami turystycznymi, oprowadzała turystów polskich ale także przedstawicieli Polonii z całego świata.

Oprowadza po wielu instytucjach kultury w Krakowie m.in. MOCA-ku, Muzeum Krakowa, Muzeum Galicja.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty – dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.