fbpx
Przedstawienie krajobrazu wiejskiego: pole, staw i drzewa w tle. Wszystko w bladych i szarych kolorach. Popołudnie z ekologią. Można panikować.

14 grudnia 2021 r., godz. 19:00.
Webinar na www.okn.clickmeeting.com oraz www.facebook.com/OgrodyNowejHuty. Zapisy na stronie www.okn.clickmeeting.com.

Wstęp wolny. Limit miejsc: 50 osób.

Naukowcy zauważają zmiany klimatu Ziemi w każdym regionie i całym systemie klimatycznym – wynika z opublikowanego najnowszego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Mówimy już o katastrofie klimatycznej, która zmieni nasze życie. Jest coraz więcej dowodów na negatywny wpływu działalności człowieka na nasilanie się ekstremalnych zjawisk pogodowych takich jak fale upałów, susze, intensywne opady czy cyklony tropikalne. Czy jesteśmy w stanie zahamować te negatywne zjawiska? Co robić, aby nasze i przyszłe pokolenia mogły żyć w miarę ustabilizowanych warunków klimatycznych?

Prof. dr. hab. Szymon Malinowski – polski fizyk atmosfery, profesor nauk o Ziemi, członek korespondent PAN. Od 2016 dyrektor Instytutu Geofizyki UW. Popularyzator nauki, współzałożyciel portalu Nauka o klimacie, współautor książki pod tym samym tytułem, laureat konkursu Popularyzator Nauki 2017 w kategorii „zespół”. Bohater filmu dokumentalnego w reżyserii Jonathana L. Ramseya pt. „Można panikować”, w którym ostrzega przed nadchodzącą katastrofą klimatyczną.

Popołudnie z ekologią – to rozpoczęty w listopadzie 2020 r. cykl spotkań tematycznych, którego głównym celem jest szybka reakcja merytoryczna na najbardziej aktualne problemy ekologiczne Krakowa, Małopolski, czy świata. Zapraszamy gości, którzy w najbardziej kompetentny sposób wyjaśnią nam zachodzące procesy, pozwolą zrozumieć, reagować i budować naszą własną postawę proekologiczną.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.