Na górze stare blokowisko nowohuckie, nad nim rysunkowe przedstawienie pałki wodnej, w tle żółte namalowane słońce z prostymi promieniami. Studium Dziedzictwa Nowej Huty.

19 lutego 2022 r., godz. 16:00.
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os Górali 5.

Wstęp: 20 złotych (cena dla osób niezapisanych na cały semestr zajęć).

Zapisy do 17 lutego: [KLIKNIJ TUTAJ]. Obowiązuje limit miejsc z uwagi na ograniczenia epidemiczne.

Wykład w ramach programu dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności. 

Nowa Huta ma 16 parków miejskich. Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych kilka z nich – zarówno te położone na terenie „starej” Nowej Huty (Ratuszowy, Szwedzki, Wiśniowy Sad, przy ul. Klasztornej), jak i na terenie „wiejskich osiedli” (w Łuczanowicach i w Wadowie). Porozmawiamy także o jednym z największych urządzonych terenów zieleni na granicy Nowej Huty i reszty Krakowa – Parku Lotników Polskich. Spotkanie będzie okazją do poznania ich genezy, kluczowych postaci, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych.

Prowadzenie: Elżbieta Urbańska-Kłapa – animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej.  Z wykształcenia ogrodnik i projektant terenów zieleni.  Kieruje Pracownią Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie.  Od wielu lat zaangażowana w ochronę Łąk Nowohuckich.  Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i  dorosłych,  m.in.  „Młodym  okiem  na  zieleń”,  „Ogrody  Nowej  Huty”,  „Pnącza dla  Krakowa”,  „Łąki  Nowohuckie  jakich  nie  znacie”, „Nowa Huta od Natury strony”. 

Studium Dziedzictwa Nowej Huty – dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os.
Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.