fbpx
Czarna litera n z kropką na żółtym tle.

23 marca 2023 r., godz. 11:00.
www.facebook.com/NHLabOKN 

Prezentacja wybranych, w większości nieistniejących już, miejsc kultury w Nowej Hucie. 

Opracowanie: Monika Kozioł.

W marcu zostanie zaprezentowana Galeria Plakatu, która została założona w 1977 roku w ramach współpracy Stowarzyszenia Twórczego „Nowa Huta” i Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”. Znajdowała się ona w okolicach ronda Kocmyrzowskiego im. ks. J. Gorzelanego. Powstała z dwóch wiat przystankowych, podarowanych przez MPK, które zostały ustawione wprost na chodniku. Otwarta cały rok była miejscem prezentacji dorobku nowohuckich grafików.

„Miejsca kultury w Nowej Hucie” 

Cykl edukacyjnych postów na Facebooku, publikowanych raz w miesiącu, ukazujących wybrane nowohuckie miejsca kultury. Wydarzenie jest połączone z prezentacją przewodnika „Miejsca kultury w Nowej Hucie”, który można pobrać ze strony Ośrodka Kultury Norwida.

Szereg oddolnych i odgórnych inicjatyw składa się na obraz Nowej Huty jako miejsca, gdzie funkcjonował i nadal funkcjonuje bogaty program upowszechniania sztuki wśród mieszkańców tej dzielnicy. Założeniem niniejszego przewodnika jest przybliżenie miejsc nieoczywistych, ale także tych znanych i rozpoznawalnych, które składają się na obraz nowohuckiego życia artystycznego, ujętego w prawie siedemdziesięcioletniej perspektywie czasu. Ta publikacja ma być zachętą do głębszego eksplorowania historii Nowej Huty, zarówno podczas spacerów, jak i za pośrednictwem lektur, do których odsyłamy przy poszczególnych opisach.

Przewodnik jest dostępny do pobrania: [LINK DO POBRANIA PRZEWODNIKA]

Przewodnik „Miejsca kultury w Nowej Hucie” powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.