fbpx
Logotyp Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida.

termin do uzgodnienia

Zajęcia o postaciach historycznych i legendarnych związanych z terenami Nowej Huty, od królewny Wandy aż do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu „Chłopcy z Placu Broni”. Przedstawiane postaci prezentują różne okresy w historii i – będąc ważne dla miejscowej społeczności – ilustrują dzieje lokalnej kultury. Poprzez indywidualne historie ważnych osób uczestnicy zapoznają się zatem jednocześnie z lokalnymi legendami, wydarzeniami, ciekawostkami, miejscami czy strojami ludowymi. Tym samym zdobędą wiedzę o najbliższym sobie otoczeniu oraz rozwiną umiejętność rozumienia legend, faktów historycznych, elementów dziedzictwa materialnego i niematerialnego (w tym pojęć i symboli z nimi związanych). Forma i treści zajęć dobrane są do poziomu rozwoju dzieci.

Zarówno zajęcia stacjonarne, jak i zajęcia online bazują na bogatym materiale ikonograficznym. Dzieci angażowane są do aktywnego udziału i zabierania głosu. Podczas zajęć stacjonarnych wykonują też proste prace plastyczne związane z wybraną przez siebie postacią i tym samym głębiej ją poznają.

– Warsztaty dla klas I-III szkół podstawowych.
– Poziom zajęć dostosowany jest do wieku uczestników.
– Czas trwania: 45 min.
– warsztaty w formie stacjonarnej / online.
– Nauczyciele i opiekunowie bezpłatnie.
– Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu.

Cena: 10 zł / osoba
Informacje i zapisy:
Magdalena Kotula, m.kotula@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 47.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.