termin do uzgodnienia

Podczas lekcji z prezentacją on-line lub spotkania warsztatowego w Ośrodku Kultury, uczniowie wezmą udział w zajęciach z edukatorem, który w konwencji zabawy i teatru, z figurą mistrza Jana Matejki, objaśni podstawowe pojęcia z zakresu sztuk plastycznych. Mali artyści na przykładzie zabytków z terenów dzisiejszej Nowej Huty zapoznają się z podstawowymi dziedzinami sztuk plastycznych np. malarstwem, rzeźbą oraz sztuką użytkową. Będą potrafili nazwać podstawowe gatunki dzieł malarskich, poznają znanych malarzy z terenów dzisiejszej Nowej Huty m.in. oprócz Jana Matejki, którego postać zaanimuje całe spotkanie, poznają również dzieła Józefa Krasnowolskiego. Uczniowie poznają też wybrane dzieła lokalnych rzeźbiarzy oraz architektów z terenów Nowej Huty. Będą potrafić wyjaśnić podstawowe pojęcia z zakresu sztuk plastycznych tj. oryginał oraz kopia obrazu lub rzeźby, plan pierwszy, drugi, tło obrazu, miniatura obrazu lub rzeźby, reprodukcja.

– Warsztaty dla klas I-III szkół podstawowych.
– Poziom zajęć dostosowany jest do wieku uczestników.
– Czas trwania: 45 min.
– Warsztaty w formie stacjonarnej / online.
– Nauczyciele i opiekunowie bezpłatnie.
– Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu.

Prowadzenie: dr Maria Wąchała-Skindzier – historyczka i muzeolożka.

Informacje i zapisy: Magdalena Kotula, m.kotula@okn.edu.pl tel. 12 644 27 65 w. 47.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida