fbpx

Astrohuta. Ogrodnictwo zgodne z fazami Księżyca. Spotkanie miłośników roślin i ogrodnictwa

Księżyc złożony z ciemnozielonych liści na niebieskich większych liściach. W tle ciemnoniebieskie niebo z gwiadami. Ogrodnictwo zgodne z fazami księżyca. Więcej informacji we wpisie.

23 marca 2023 r., godz. 18:00
Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy na adres mailowy: ekologia@okn.edu.pl

Od zarania dziejów Księżyc fascynował człowieka i od zarania dziejów, przypisywano mu najrozmaitsze moce. Ogrodnicy wierzą, że Księżyc wywiera istotny wpływ na wzrost roślin. Powstało wiele badań i teorii dotyczących związku terminu siewu z fazami Księżyca. Są one bazą kalendarzy księżycowych wskazujących najlepsze dni dla poszczególnych prac w ogrodzie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego zastanowimy się, o co chodzi z tym Księżycem i jaki jest mechanizm jego działania na rośliny. Będziemy dzielili się doświadczeniami w tym temacie. 

Wydarzenie realizowane jest w związku z jubileuszem 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, w ramach projektu AstroHuta. Dofinansowano ze środków Miasta Krakowa.

„Astrohuta” to projekt przygotowany z okazji obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W czasie jego trwania, w okresie od marca do sierpnia 2023 roku, odbędzie się cykl wydarzeń dotyczących szeroko pojętej astronomii, organizowanych przez Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury Norwida. W programie planowane są spotkania, wykłady i warsztaty. Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi: praktyczna nauka obserwacji nieba w wybranych porach roku i lokalizacjach Nowej Huty, wykład ukazujący potencjalne związki lokalizacji Kopca Wandy z układem planet i gwiazd, zajęcia na temat zakładania ogrodów biodynamicznych pozwalających zaplanować kalendarz prac zgodnie z fazami księżyca, czy warsztaty dotyczące znaczenia światła w przyrodzie. Działania adresowane są do różnych grup odbiorców, a szczególnie do rodzin z dziećmi. 

 

Kontakt:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl 
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty

AktualnościNowohuckie Laboratorium Dziedzictwa

Komentarze są wyłączone.