fbpx

13 czerwca 2021 r., godz. 15:45
Miejsce zbiórki podawane przy zapisach

Raciborowice – dziś w sąsiedztwie Krakowa – przez wieki mocno oddziaływały na tereny obecnej Nowej Huty. Wiele z wsi, które znalazły się w granicach Nowej Huty należało do parafii raciborowickiej (np. Bieńczyce, Mistrzejowice). Podczas zwiedzania uczestnicy zobaczą gotycki kościół pw. św. Małgorzaty z XV w., którego budowę ukończył polski kronikarz ks. Jan Długosz, a także cmentarz parafialny, gdzie pochowani są m.in. Marcjanna i Franciszek Ptakowie z Bieńczyc.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy: KLIKNIJ TUTAJ
– wstęp wolny
– limit miejsc: 15 os.
– termin zapisów: do 10.06.2021 r.

Prowadzenie: dr hab. Mateusz Wyżga, prof. UP – historyk, którego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii migracji, historii społeczno-gospodarczej XV-XIX wieku, demografii historycznej oraz archiwistyki społecznej. Autor książki „Parafia Raciborowice od XVI do końca XVIII wieku. Studium o społeczności lokalnej”.

Dla chętnych: autobus linii nr 270 odjeżdża do Raciborowic z pętli „Prądnik Czerwony” o godz. 15.15.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

Aktualności

Komentarze są wyłączone.