fbpx

_

Aktualności w Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa

Wielka litera B. Brzuszki na żółto, belka na niebiesko. Białe tło Wystawa biennale. Więcej informacji we wpisie.

18. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2022

28 lutego 2023
Prezentacja ponad 20 plakatów nagrodzonych i wyróżnionych na 18. Międzynarodowym Biennale Plakatu Teatralnego Rzeszów 2022. Wydarzenie to jest organizowane od ponad 30 lat przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zapraszamy w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury Norwida do 12 kwietnia 2023 r.. Więcej informacji w rozwinięciu.
W tle przedstawiony fragment pracy, który przypomina stertę kości. Dookoła ciemnoniebieski kolor. Galeria Huta Sztuki. Wybrane z kolekcji. Kliknij by poznać więcej szczegółów.

Wystawa „Wybrane z kolekcji”

28 lutego 2023
Przypominamy o możliwości zwiedzania wystawy pt. „Wybrane z kolekcji”. To kolejna odsłona stałej wystawy prezentowanej w Galerii Huta Sztuki. Ekspozycja obejmuje prace kilkudziesięciu artystów ze środowiska artystów Nowej Huty, od socrealistycznych obrazów Erwina Czerwenki, takich jak „Robotnicy na budowie Nowej Huty” czy „Namioty junaków”, po prace członków Grupy Nowohuckiej. Szczegółowe informacje znajdują się w rozwinięciu.
W prawym dolnym rogu czarnobiały wizerunek Norwida. W lewym dolnym rogu czarnobiały wizerunek Tadeusza Różewicza. W prawym górnym rogu notatki Norwida. Ciemnozielone tło. Laboratorium słowa istotnego. Więcej informacji w rozwinięciu.

Laboratorium słowa istotnego. W poszukiwaniu ciszy: Norwid i Różewicz

27 lutego 2023
Kolejna z odsłon LSI jest jednocześnie zaproszeniem, aby te poetyckie przestrzenie rozszerzać na twórców, którzy sięgali po porównywalne do Norwida środki artystycznego wyrazu. W lutym „gościliśmy” Szymborską, a 22 marca 2023 r. o godz. 18:00 zapraszamy twórcę „Niepokoju” i na tym z pewnością nie koniec.
Czarna litera n z kropką na żółtym tle.

Miejsca kultury w Nowej Hucie: „Galeria Plakatu”

27 lutego 2023
23 marca 2023 r. o godz. 11:00 zostanie zaprezentowana Galeria Plakatu, która została założona w 1977 roku w ramach współpracy Stowarzyszenia Twórczego „Nowa Huta” i Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik”. Znajdowała się ona w okolicach ronda Kocmyrzowskiego im. ks. J. Gorzelanego.
Księżyc złożony z ciemnozielonych liści na niebieskich większych liściach. W tle ciemnoniebieskie niebo z gwiadami. Ogrodnictwo zgodne z fazami księżyca. Więcej informacji we wpisie.

Astrohuta. Ogrodnictwo zgodne z fazami Księżyca. Spotkanie miłośników roślin i ogrodnictwa

27 lutego 2023
Od zarania dziejów Księżyc fascynował człowieka i od zarania dziejów, przypisywano mu najrozmaitsze moce. Zapraszamy na spotkanie 23 marca 2023 r. o godz. 18:00. Więcej informacji we wpisie.
Wisząca praca złożona z drewnianych trójkątów i niebieskich ozdóbek. Pająki astralne. Więcej informacji w rozwinięciu.

Pająki astralne

27 lutego 2023
Podczas spotkania Kasia Dorota opowie to, co wie o polskich pająkach i skandynawskich himmeli. Każdy uczestnik spotkania zrobi swojego pająka krystalicznego oraz wykona krótkie ćwiczenie, by odnaleźć swój domowy święty kąt, w którym zwiśnie jego pająk. Zapraszamy 24 marca 2023 r. o godz. 17:00. Szczegóły w rozwinięciu.
Szare małe zdjęcie przedstawiające nowohucką ulicę. Dookoła szare tło z białymi blokami. Nowoczesna nowa huta. Spacer architektoniczny. Więcej szczegółów w rozwinięciu.

Nowoczesna Nowa Huta. Spacer architektoniczny

27 lutego 2023
Nowa Huta to zbiór fascynujących opowieści o rozwoju powojennej Polski i powojennego Krakowa. Zapraszamy do wzięcia udziału w spacerze 25 marca 2023 r. o godz. 11:00. Szczegółowe informacje znajdują się we wpisie.
_

NORWID – DOSTĘPNY!

Rysunkowy biało-czarny wizerunek Cypriana Kamila Norwida trzymającego planszę z napisem Norwid-dostępny a pod nim symbole szczególnych potrzeb. Białoniebieskie tło. Z tyłu otwarte drzwi do instytucji. Kliknij by dowiedzieć się więcej od projekcie Norwid-dostępny.

_

Program na marzec 2023

Biały napis marzec 2023 na zielonym tle. U dołu biały sygnet logotypu Ośrodka Kultury Norwida. Program wydarzeń na marzec 2023 r. Więcej informacji we wpisie.

_

Wydarzenia w Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest Instytucją Kultury Miasta Krakowa.