Kino pod chmurką BO.D15.13/20

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa. Edycja 2020

To kolejna, czwarta już edycja zwycięskiego projektu kulturalnego w Mistrzejowicach, która  będzie realizowana przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w letnich miesiącach 2021 roku.

Projekt obejmuje organizację darmowych pokazów filmowych dla mieszkańców Dzielnicy XV Mistrzejowice, które odbywać się będą na terenach zielonych przed Klubem Kuźnia.

Mieszkańcom Mistrzejowic zaproponujemy także wiele imprez towarzyszących pokazom, warsztaty dla wszystkich grup wiekowych, dla dzieci i młodzieży, dorosłych, seniorów, będzie festiwal Food Trucków i festyn przed Kuźnią oraz wiele innych wydarzeń.

Planowany termin realizacji: I część – czerwiec-lipiec i II część: sierpień-wrzesień 2021.

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida – Klub Kuźnia
Dzielnica XV Mistrzejowice

***

KINO POD CHMURKĄ BO.D.15.6/19

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Edycja 2019

Mieszkańcy Dzielnicy XV Mistrzejowice i Krakowa zostali zaproszeni do kina przed Klubem Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na os. Złotego Wieku 14.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne COVID-19 planowane początkowo na czerwiec i lipiec wydarzenia zostały przesunięte na sierpień i wrzesień 2020 – letnie kino będzie się więc kojarzyć odbiorcom raczej z babim latem niż, jak dotychczas, z początkiem lata, wakacji. Wszystkie wydarzenia odbywały się przy zachowaniu reżimu bezpieczeństwa i wytycznych GIS oraz Ministra Kultury.

W sierpniu i wrześniu odbyło się sześć projekcji wybranych w głosowaniu filmów i cykl imprez towarzyszących.

23 sierpnia zaprosiliśmy do strefy relaksu na jogę i pilates oraz na warsztaty dla dzieci. Pogoda się udała, więc wszystkie wydarzenia i projekcja filmu Aquaman odbyły się przed budynkiem Kuźni.

30 sierpnia przygotowano cykl warsztatów ekologicznych dla dzieci. Było błękitne morze, żaglowce i rybki, wiązanie węzłów morskich i dobra, bezpieczna zabawa. Z powodu alertu RCB zapowiadającym silny wiatr, burze, deszcz przenieśliśmy, jak się okazało słusznie, projekcję filmu do budynku Klubu Kuźnia. Stosując się do wytycznych stosowanych w żółtej strefie mogliśmy na seans zaprosić 28 osób – mieliśmy komplet widzów, jednak wiele osób nie mogło obejrzeć filmu.

6 września odbyło się Food Truckowe co nieco. W ramach wydarzeń towarzyszących zaprosiliśmy na warsztaty plastyczne i Hip-Hopu, animatorzy prowadzili zajęcia ruchowe, zabawy dla dzieci. Pogoda prawie się udała – wszystkie wydarzenia i projekcja filmu Niedobrani odbyły się przed budynkiem Kuźni, przelotny deszcz nie zniechęcił oglądających.

13 września zorganizowano Rodzinny Art Festiwal: odbyły się warsztaty plastyczne, rękodzielnicze – wszystkie związane z motywem kwiatów. Dużą atrakcję stanowiły gry i zabawy podwórkowe. Bardzo podobały się warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych zakończone wspólnym koncertem, zaś projekcja filmu Mia i biały lew zgromadziła przed Klubem Kuźnia największą publiczność podczas tegorocznego Kina pod chmurką.

20 września odbył się plenerowy pokaz filmu Sokół z masłem orzechowym poprzedzony wydarzeniami odbywającymi się w ramach cyklicznej akcji Zajrzyj do Huty. W ramach Zajrzyj do Kuźni można było wziąć udział w grze terenowej oraz Mistrzejowickim spacerze przyrodniczym oraz zabawach dla dzieci.

27 września odbyły się ostatnie wydarzenia z cyklu Kino pod chmurką: pokaz filmu Green Book oraz warsztaty jogi, rękodzielnicze, projektowania aplikacji i ich malowania oraz warsztaty ogrodnicze – na Kuźnianym patio grupa młodych ogrodników zasadziła kwiaty, a druga grupa dzieci przygotowała dla jesienne wrzosy w ozdobionych własnoręcznymi rysunkami doniczkach.

Wszystkie działania w ramach projektu spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców  Dzielnicy XV i Krakowa – w warsztatach, zabawach, pokazach filmowych i innych wydarzeniach związanych z projektem Kino pod chmurką. Edycja 2019, w pełnym reżimie bezpieczeństwa, uczestniczyło około 2000 osób.

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida – Klub Kuźnia
Dzielnica XV Mistrzejowice

Partnerzy:
Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice
Portal Mistrzejowcie24.pl

***

Kino pod chmurką – wieczory komedii

Projekt BO.D15 11/18 realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

Edycja 2018

Mieszkańcy Dzielnicy XV Mistrzejowice i Krakowa zostali zaproszeni do letniego kina przed Klubem Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na os. Złotego Wieku 14. W czerwcu i lipcu odbyły się projekcje wybranych w głosowaniu filmów i cykl atrakcyjnych imprez towarzyszących.

W czerwcu obyły się: Strefa dla najmłodszych (9 VI), Święto Kuźni – festyn rodzinny (15 VI), Food Truckowe co nieco… (23 VI) oraz Strefa relaksu (30 VI).

W lipcu zrealizowano dwa wydarzenia: Nowa Huta Mistrzejowicka (7 VII) i Bądźmy Eko i na luzie! Spotkanie z Mistrzejowickim Klubem Rodziców (14 VII).

Działania w ramach projektu spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców  Dzielnicy XV i Krakowa – w warsztatach, koncercie, festiwalu Food Trucków, zabawach, grze miejskiej, pokazach filmowych i innych wydarzeniach związanych z projektem Kino pod chmurką – wieczory komedii uczestniczyło blisko 3400 osób.

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida – Klub Kuźnia
Dzielnica XV Mistrzejowice

Partnerzy:
Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice
Portal Mistrzejowcie24.pl

***

Kino pod chmurką – cykl wydarzeń zrealizowany w czerwcu i lipcu 2018 w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Edycja 2017BO.D15.5/17

Projekt został zrealizowany zgodnie z założeniami w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa Edycja 2017.

Zaprosiliśmy mieszkańców do letniego kina przed Klubem Kuźnia OKN. Odbyły się projekcje 6. wybranych w głosowaniu filmów i cykl imprez towarzyszących: Strefa dla najmłodszych (3 VI), Rodzinny piknik na trawie (10 VI), Święto Kuźni – piknik (16 VI) oraz Strefa relaksu (24 VI), Spotkanie na Mistrzejowickim szlaku kulturowym (1 VII) i Ekostrefa na luzie (8 VII). Chętnych do udziału w pokazach filmowych, warsztatach, wspólnej zabawie było mnóstwo – we wszystkich wydarzeniach Kina pod chmurką wzięło udział blisko trzy tysiące osób.

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida – Klub Kuźnia
Dzielnica XV Mistrzejowice

Partnerzy:
Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice
Portal Mistrzejowcie24.pl

Projekty

Komentarze są wyłączone.