Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci i jak dbać o ich rozwój.

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia i wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Koordynacja projektu i informacje: Katarzyna Kosowska / mkr@kuznia.edu.pl

Program na czerwiec:

4, 18.06, godz. 10:00
Online: grupa Mistrzejowicki Klub Rodziców
PILATES – warsztaty dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Anna Morawska.

7, 18.06, godz. 10:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy przez formularz
CHWYTANKI – warsztaty dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa.

8, 15, 22, 29.06, godz. 10:15
TAŃCZĄCE NUTKI – warsztaty umuzykalniające dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej

10.06, godz. 11:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy przez formularz
RODZINA W KADRZE: BĄDŹ GOTOWA/GOTOWY NA WAKACJE!
Prowadzenie: Paweł Łubkowski, malarz, fotograf, tata.

Paweł Łubkowski:
Zajęcia poświęcone będą fotografii reportażowej. Pokażę jak poprzez zdjęcia opowiedzieć ciekawą historię oraz jak przygotować się na wyjazd, by fotografowanie było przyjemnością, a nie ciężką pracą.
Jestem kolekcjonerem niezwykłych chwil i entuzjastą fotografii dokumentalnej. Od ponad 20 lat zajmuję się zawodowo sztuką. Ukończyłem trzy szkoły artystyczne. Od 9 lat współpracuję z instytucjami publicznymi, stowarzyszeniami i firmami. Organizuję wykłady oraz warsztaty w Polsce i za granicą. Inspiruję rodziców do tworzenia opowieści o ich codzienności. Pomagam im utrwalać emocje i znajdywać piękno w codziennych wydarzeniach.
Prywatnie jestem tatą na pełnym etacie.

19.06, godz. 15:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy przez formularz
RODZINKOWO: SZTUKA TO JEST TO!
Warsztaty dla rodzin z dziećmi.

15:00-15:45 | Malowanie i słuchanie – warsztaty plastyczne przy relaksującej muzyce
Prowadzenie: Magdalena Lis, artystka plastyk.

16:00-16:45 | Muzyka to jest to! – warsztaty muzyczne
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.

23.06, godz. 11:00
Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14 | zapisy przez formularz
SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM: Jak powstaje empatia? Jak własną postawą i zachowaniem sprawić, by nasze dzieci były empatyczne?
Prowadzenie: Monika Lipowska.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida