Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci i jak dbać o ich rozwój.

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia i wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Koordynacja projektu i informacje: Katarzyna Kosowska / mkr@kuznia.edu.pl.

Grafika zawierająca link do formularza. Po kliknięciu w nią przejdziesz do nowej strony z zapisami.

Program na październik:

4, 11, 18, 25 X / 10.15 (wtorki)
Joga dla mam z dziećmi
Prowadzenie: Miś Jogin – Anna Wołos, instruktor jogi dla dzieci i dorosłych, jogi rodzinnej i  mama&bobas

5, 12, 19, 26 X / 10.15 (środy)
Tańczące nutki. Warsztaty umuzykalniające dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej
Zapraszamy rodziców z dziećmi od 8. miesiąca życia.

12 X / 11.00
Jak dwa światy mogą odnaleźć się w jednym, czyli o równoważeniu potrzeb swoich i dziecka.
Spotkanie z psychologiem.
Prowadzenie: Monika Lipowska

15 X
Mistrzejowicki Klub Rodziców dla rodziców z dziećmi do lat 3.
Rodzinkowo:
wstęp wolny
Kraina dźwięku – warsztaty dla rodziców lub opiekunów z dziećmi do lat 3 pochodzących z Ukrainy
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej
Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.

Logo Miasto Kraków

10.00 Obrazki z piasku i kamyczków – twórcze warsztaty rodzinne
Prowadzenie: Magdalena Bednarek, Fundacja Arete Centrum Edukacji Twórczej

11.45 Rodzinne warsztaty cyrkowe wraz z pokazem
Prowadzenie: Bartek Śmiałek i Szymon Zieliński
Zobaczymy i poznamy zwariowany świat cyrkowy J Będziemy mieli okazję poćwiczyć kilka z tych magicznych sztuczek, jakie zwykle oglądamy z zaciekawieniem i zadajemy sobie pytanie: jak im się to udaje? Zapraszamy do wspólnej zabawy!

17 X / 10.30
Rodzina w kadrze: Sztuka selekcji zdjęć rodzinnych.
Prowadzenie: Paweł Łubkowski,

21 X
10.00 Bystry bobas – warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi w wieku od 16. do 36. msc.

11.00 Bystry bobas – warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi w wieku od 3. do 15. msc.

Prowadzenie: Joanna Kaleta, Bystry bobas

22 X / 9.45
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej
Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.

Logo Miasto Kraków

22 X
wstęp wolny
Art festiwal dla rodzin z dziećmi

Art festiwal dla rodzin z dziećmi, czyli czas artystycznych doświadczeń i odkryć adresowany do najmłodszych, ich rodziców i opiekunów. Zapraszamy 22 października do Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie (os. Złotego wieku 14) na cykl warsztatów artystycznych.

Program:

10.45-11.15
Jarzynowe rzeźby – warsztaty plastyczne
Prowadzenie: Magdalena Lis, artystka plastyczka, rzeźbiarka

Muzyczna podróż
Spotkamy się, by sprawdzić i poczuć, jak możemy się komunikować i wyrażać siebie bez użycia słowa mówionego. Będziemy odkrywać na nowo, jak wiele mamy możliwości, żeby w pełni wejść w interakcję ze światem wewnętrznym oraz zewnętrznym. Będziemy rozwijać świadomość, jak wiele wspólnego jest pomiędzy nami, mimo że czasem o tym zapominamy.

Prowadzenie:

Marco Migliorisi – muzyk, muzykoterapeuta i terapeuta niewerbalny, współpracuje z Centrum Benenzon w Katalonii, wykłada w Uniwersytecie w Walencji i w Gironi. Pracuje z rożnymi grupami osób i w różnych środowiskach, gdzie głównym celem zawsze jest dobra kondycja psychofizyczna człowieka i komunikacja.
Tomasz Przetacznik – muzyk, improwizator i nauczyciel, m.in. waldorfską metodą nauczania

doświadczenia poprzez dźwięk, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, ekolog i aktywista miejski.

Kukiełkowo
Uwaga! Najlepiej będą się bawić rodzice z dziećmi powyżej 3. roku życia.

Program:
– Świat opowieści, czyli wymyślamy naszą bajkę i jej bohaterów
– Warsztaty plastyczne – tworzymy lalki
– Scenki w wykonaniu uczestników warsztatów

Prowadzenie:
Aleksandra Kowalczyk – aktorka, reżyserka, pedagożka
Bartosz Goździkowski – aktor, tancerz, pedagog

28 X / 17.15
Mistrzejowicki Klub Rodziców dla rodziców z dziećmi do lat 3.
Jesienny koncert wraz z zabawami muzycznymi

31 X / 9.30
Chwytanki – warsztaty rozwojowe dla rodziców z dziećmi od 10. do 24. miesiąca życia.
Prowadzenie: Ania Widzyk-Kampa

Formularz zapisów dostępny 29 września od godz. 11.00 na stronie www.kuznia.edu.pl w zakładce Mistrzejowicki Klub Rodziców.

Informacje: Katarzyna Kosowska, e-mail: mkr@okn.edu.pl

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida