Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci i jak dbać o ich rozwój.

Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia i wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Koordynacja projektu i informacje: Katarzyna Kosowska / mkr@kuznia.edu.pl.

Grafika zawierająca link do formularza. Po kliknięciu w nią przejdziesz do nowej strony z zapisami.

Program na styczeń 2023:

9 stycznia | 9:30
Chwytanki – warsztaty rozwojowe dla rodziców z dziećmi od 10. do 24. miesiąca życia.
Prowadzenie: Ania Widzyk-Kampa.

10, 17, 24 stycznia | 10:15 (wtorki)
Joga dla mam z dziećmi
Prowadzenie: Miś Jogin – Anna Wołos, instruktor jogi dla dzieci i dorosłych, jogi rodzinnej i  mama&bobas.

11, 18, 25 stycznia | 10:15 (środy)
Tańczące nutki. Warsztaty umuzykalniające dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.
Zapraszamy rodziców z dziećmi od 8. miesiąca życia.

14 stycznia | 16:30
Muzyczna podróż dookoła świata
Wstęp wolny.
Prowadzenie: Maciej Trifonidis, animator kultury, producent muzyczny, kompozytor, multiinstrumentalista.

Muzyczna podróż dookoła świata – to interaktywne warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy poznają ciekawe instrumenty pochodzące z wielu odległych krajów, usłyszą ich brzmienie i dowiedzą się, jaką muzykę się na nich wykonuje. Odkryją, że grać można nie tylko na prawdziwych instrumentach,ale również na wielu przedmiotach codziennego użytku.

Zapraszamy na warsztaty starsze dzieci (najlepiej powyżej 4 roku życia)

18 stycznia | 11:00
Siła dobrych nawyków, czyli jak wprowadzać duże zmiany w nasze życie
Spotkanie z psychologiem.
Prowadzenie: Monika Lipowska.

20 stycznia
10:00 Bystry bobas – warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi w wieku od 16. do 36. msc.
11:00 Bystry bobas – warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi w wieku od 3. do 15. msc.
Prowadzenie: Joanna Kaleta, Bystry bobas.

21 stycznia | 10:00
Mistrzejowicki Klub Rodziców dla rodziców z dziećmi do lat 3. Rodzinkowo:
Muzyczna podróż.
Prowadzenie: Marco Migliorisi – muzyk, muzykoterapeuta i terapeuta niewerbalny,
Tomasz Przetacznik – muzyk, improwizator i nauczyciel.

23 stycznia | 10:00
Rodzina w kadrze: Codzienna rutyna – niezwykła chwila
Prowadzenie: Paweł Łubkowski – artysta malarz, fotograf, tata.

„Porozmawiamy o codzienności i poszukamy w niej niezwykłych chwil. Zobaczymy, jak poprzez reportaż w sposób ciekawy mówić o rutynie. Doradzę rodzicom, kiedy warto mieć aparat i jak zwracać uwagę na ciekawe i codzienne sytuacje, które mogą być okazją do uchwycenia niepowtarzalnych chwil rozwoju naszego dziecka.”

Facebook: Mistrzejowicki Klub Rodziców

Formularz zapisów dostępny od 4 stycznia 2023 r., od godz. 10.00 na stronie www.kuznia.edu.pl w zakładce Mistrzejowicki Klub Rodziców.

Informacje: Katarzyna Kosowska, e-mail: mkr@okn.edu.pl

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.okn.edu.pl
fb.com/KlubKuzniaOKN

Program na luty 2023 r. Zapisy od 2 lutego 2023 r. od godz. 10:00:

7, 14, 21, 28 lutego 2023 r., godz. 10:15 (wtorki)
Joga dla mam z dziećmi
Prowadzenie: Miś Jogin – Anna Wołos, instruktor ka jogi dla dzieci i dorosłych, jogi rodzinnej i  mama&bobas

8, 15, 22 lutego 2023 r., godz. 10:15 (środy)
Tańczące nutki. Warsztaty umuzykalniające dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej
Zapraszamy rodziców z dziećmi od 8. miesiąca życia.

11 lutego 2023 r., godz. 12:30
Rodzinkowo: Warsztaty cyrkowe wraz z pokazem
Prowadzenie: Na Cyrkowo

15 lutego 2023 r., godz. 11:00
Jak nauczyć nasze dzieci kochać?
Spotkanie z psychologiem.
Prowadzenie: Monika Lipowska

17 lutego 2023 r.
godz. 10:00: Bystry bobas – warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi w wieku 2-3 lata;
godz. 11:00: Bystry bobas – warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi w wieku 1-2 lata;
godz. 12:00: Bystry bobas – warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi w wieku 0-1 rok.

Prowadzenie: Joanna Kaleta, Bystry bobas

20 lutego 2023 r., godz. 9:30 i 10:30 (dwie grupy)
Prowadzenie: Ania Widzyk-Kampa.

27 lutego 2023 r., godz. 10:00
Rodzina w kadrze: Co pomaga w fotografowaniu dzieci?
Prowadzenie: Paweł Łubkowski, artysta malarz, fotograf, tata