fbpx
Czarnobiały kościół na różowym tle. Dwa koła nad kościołem jedno bladoróżowe, drugie bladofioletowe. Koncerty mistrzejowickie. Szczegóły w rozwinięciu.

21 maja 2023 | 18:00
Kościół pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, os. Tysiąclecia 86 (kościół dolny)

Wstęp wolny.

Z cyklu Koncerty Mistrzejowickie: „Dwa oblicza strun – harfa i klawesyn”. Koncert zespołu Musica Graziosa

Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa, Paulina Tkaczyk – klawesyn

Prowadzenie: Maciej Jabłoński.

W programie: G.F. Händel, J.S. Bach, B. Andrés, J.N.P. Royer.

Paulina Tkaczyk – doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu Prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte Prof. Roberta Hilla (dyplomy z wyróżnieniem). W 2002 roku założyła zespół „Cantica Sacra”, następnie „Musica Graziosa” oraz „Finesis Trio” w 2008 roku. Współpracuje również z wieloma zespołami polskimi i zagranicznymi. Prowadzi kursy i wykłady poświęcone wykonawstwu muzyki dawnej. W obszarze jej zainteresowań repertuarowych znajduje się także muzyka współczesna. Koncertuje jako klawesynistka, pianistka i flecistka w kraju i za granicą. Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach i koncertach w Polsce, Francji, Niemczech, Słowacji i Szwajcarii.

Agnieszka Kaczmarek-Bialic – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie harfy B. Lutak-Modrinić (dyplom z odznaczeniem) oraz Hochschule fuer Musik we Freiburgu (Niemcy), gdzie studiowała pod kierunkiem Ursuli Holliger. Brała udział w wielu międzynarodowych kursach interpretacji muzyki harfowej prowadzonych m.in. przez: C.Michael, U.Holliger, S.McDonald oraz E.Szmyt. Uczestniczyła w wielu Międzynarodowych Festiwalach Muzycznych m.in. w Bratysławie (Melos Etos), Warszawie (Warszawska Jesień), Krakowie (Forum Młodych Kompozytorów, Niemiecko-Polskie Sympozjum Harfowe), Wrocławiu (Musica Polonica Nova), Bytomiu (Festiwal Muzyki Nowej), Katowicach (Międzynarodowy Festiwal Harfowy), Łańcucie (Muzyczny Festiwal w Łańcucie). Od 2003 roku jest harfistką Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce oraz poza jej granicami.

Organizatorzy: Klub Kuźnia | Ośrodek Kultury Norwida, Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach, Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice

Koncerty Mistrzejowickie to projekt realizowany przez Klub Kuźnia | Ośrodka Kultury Norwida, dzięki życzliwości Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego i pomocy Rady Dzielnicy XV. 

Koncerty odbywają się w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej, sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej i tworzą możliwość bezpłatnego udziału w wartościowych i znaczących wydarzeniach.

Kontakt:
Klub Kuźnia | Ośrodek Kultury Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86
p.strzoda@okn.edu.pl
okn.edu.pl/klub-kuznia
fb.com/KlubKuzniaOKN

AktualnościAktualnościKlub Kuźnia

Komentarze są wyłączone.