fbpx

Koncert Mistrzejowickie: Astor Piazzolla na dwa akordeony

Wizerunek kościoła w czerni i bieli na fioletowym tle. Koncerty mistrzejowickie. Astor Piazzolla na dwa akordeony.

23 października 2022 r., godz. 18.00.
Kościół pw. św. M.M. Kolbego (dolny kościół), os. Tysiąclecia 86, Kraków.

Z cyklu Koncerty Mistrzejowickie. Astor Piazzolla. Koncert na dwa akordeony.

Wykonawcy: Mateusz Dudek i Wiesław Ochwat.

Prowadzenie: Maciej Jabłoński.

Wstęp wolny.

W programie: Utwory Astora Piazzolli.

Koncerty Mistrzejowickie to projekt realizowany przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, dzięki życzliwości Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego i pomocy Rady Dzielnicy XV. Koncerty odbywają się w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia 86. Ich celem jest upowszechnianie wśród lokalnej, nowohuckiej publiczności muzyki poważnej, sakralnej, a także poezji w wykonaniu znanych krakowskich aktorów. Koncerty są wzbogaceniem oferty kulturalnej i tworzą możliwość bezpłatnego udziału w wartościowych i znaczących wydarzeniach.

Mateusz Dudek – urodził się w 1993 roku w Chrzanowie.  Polski akordeonista, wykładowca, pedagog, pianista, aranżer. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie akordeonu dra Janusza Patera. Obecnie jest doktorantem tejże uczelni w zakresie gry na akordeonie. Jest laureatem blisko 50 nagród na międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursach akordeonowych. Koncertował w Europie oraz poza jej granicami. Współpracował z wieloma wybitnymi osobowościami ogólnopolskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie również występy w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych. W kręgu jego zainteresowań muzycznych znajduje się muzyka klasyczna, współczesna, eksperymentalna, etniczna, folkowa, jazz oraz tango.

Wiesław Ochwat – urodził się w 1990 r. w Brzesku. Aktywnie udziela się na wielu płaszczyznach jako instrumentalista, jest zaangażowany w działalność kulturalną poprzez czynne koncertowanie, współorganizowanie wydarzeń artystycznych oraz aktywną pracę w sferze dydaktyczno-naukowej. W 2014 r. ukończył z wyróżnieniem dwustopniowe studia w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w roku 2018 obronił doktorat na tejże uczelni pod opieką naukową prof. dra hab. Pawła Palucha. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu na krakowskiej uczelni. Głównym nurtem jego zainteresowań jest wykonywanie i promowanie muzyki współczesnej. Gra również muzykę klasyczną, improwizowaną i rozrywkową.

Klub Kuźnia
Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida
os. Złotego Wieku 14
tel. 12 648 08 86
www.kuznia.edu.pl

AktualnościAktualnościKlub Kuźnia

Komentarze są wyłączone.