fbpx

Mężczyzna leżący na pustyni w martwej pozie. W tle przyglądająca się mu postać w burce. W tle piaszczyste wzgórza i zachodzące słońce.ZŁO NIE ISTNIEJE (2 godz. 30 min.)

dramat, reż. Mohammad Rasoulof, Iran/Niemcy/Czechy
wyst: Ehsan Mirhosseini, Mohammad Valizadegan, Kaveh Ahangar,  Shaghayegh Shoorian

 Kup Bilet! 

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia na 70. MFF w Berlinie, którego reżyser nie mógł odebrać osobiście, gdyż ma zakaz opuszczania kraju, a swoje  filmy kręci nielegalnie.

W każdym państwie, gdzie obowiązuje kara śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, swój film poświęcił Mohammad Rasoulof. Składa się on z czterech opowieści. Bohaterem pierwszej jest 40.letni Hesmhat, stateczny mężczyzna, który większość czasu stara się spędzać w gronie najbliższych. W drugiej obserwujemy Pouyę, dla którego obowiązkowa służba wojskowa jest jedyną szansą na otrzymanie paszportu i opuszczenie wraz z dziewczyną Iranu. Żołnierzem jest też bohater trzeciej historii. Javad dostał właśnie przepustkę, by spędzić czas z narzeczoną i jej rodziną. W ostatniej przekonujemy się, jak przybycie Daryi, młodej kuzynki z Niemiec, gwałtownie może zmienić niespieszne życie Bahrama i Zaman – spokojnej pary w średnim wieku. Bohaterów każdej z opowieści Rasoulofa łączy tajemnica  oraz dramatyczna decyzja, którą musza podjąć. Wpłynie ona nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale równie mocno odbije się na otaczających ich ludziach.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.