fbpx

Kobieta całująca starszego mężczyznę w czoło. Niebieskie, niewyraźne tło. Wszystko poszło dobrze.WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE (1 godz. 53 min.)

Dramat obyczajowy, reż. François Ozon, Francja 2021.

Występują: Sophie Marceau, Andre Dussollier, Charlotte Rampling, Geraldine Pailhas, Eric Caravaca.

Kup Bilet!

Mistrz francuskiego kina, François Ozon, po raz kolejny daje dowód, jak różnorodnym jest twórcą. Tym razem sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji, które interesują go dużo bardziej, niż moralny wymiar zagadnienia, jakim jest eutanazja.
Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, przyjaciółki Ozona, z którą reżyser wielokrotnie pracował, a która zmarła w 2017r.
Kiedy Emmanuèle przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że jej 85-letni ojciec na skutek udaru w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku. Wraz z siostrą wpadają w spiralę szpitalnego życia, większość czasu spędzając przy łóżku osłabionego André. To dla Emmanuèle chwila na spojrzenie w przeszłość i przeanalizowanie skomplikowanych relacji z ojcem. Sytuacja w jednej chwili się odwróciła – nagle on stał się całkowicie zależny od córki. Kiedy André przekonuje się, że czeka go jedynie powolna wegetacja, prosi córki, by zorganizowały mu eutanazję. Tyle że we Francji równoznaczne jest to ze złamaniem prawa. Sytuację komplikuje też obecność niejakiego Gerarda, co jakiś czas pojawiającego się w szpitalu.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.