Plakat do filmu "Wesele" W górnej części dwoje ludzi, skierowani do siebie frontem, patrzą na siebie. W dolnej części pięcioro ludzi ubranych wizytowo z zaklejonymi ustami srebrną taśmą.WESELE (2 godz. 15 min.)

dramat, reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2021
wyst: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Mateusz Więcławek, Arkadiusz Jakubik

 Kup Bilet! 

Wojciech Smarzowski powraca z najbardziej przełomowym dziełem w karierze. „Wesele” to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość. Jak mówi reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”.

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa na wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk, do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.