Mężczyzna z wąsami ubrany w kamizelkę, krawat i białą koszulę. Na jego głowie siedzący czarnobiały kot. Zielononiebieskie tło. Szalony świat luisa łejna.

SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA (1 godz. 51 min.)

Biograficzny, reż. Will Sharpe, W. Brytania 2022.

Występują: Benedict Cumberbatch, Claire Foy, Olivia Colman, Toby Jones.

Kup Bilet!

Niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina, ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat.

Rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.