ZA WIELKĄ WODĄ
Relacja z otwarcia w MDK Fort 49 Krzesławice wystawy fotografii "Tytanowe Góry" autorstwa ks. Zbigniewa Pytela – taternika, górala rodem z Białki Tatrzańskiej, laureata wielu konkursów fotograficznych. Fotografie wykonane zostały w USA w stanie Wyoming.
Autor opowiada o swojej fascynacji górami i o tym, że "każdy góral powinien być za wielką wodą i wtedy to jest góral z krwi i kości".
Materiał uzupełniają fragmenty występu zespołu Trebunie-Tutki.

RADOŚĆ U SIEMACHY
W Ośrodku "U Siemachy" na os. Górali 5 dzięki pomocy Porozumienia Dzielnic Nowohuckich otwarto 3 nowe pracownie, gdzie młodzież będzie mogła spędzać czas – są to pracownie informatyczna, plastyczna i siłownia. Uroczystego otwarcia dokonał ks. Andrzej Augustyński, który podkreślał wysiłek włożony w adaptację pomieszczeń. Jest tort i pięknie przybrany przez młodzież stół.
Wypowiada się również Grażyna Kucharzewska z ośrodka "U Siemachy".

CUDA W SKLEPIE METALOWYM
Bohaterem reportażu jest mieszkający od 15 lat w Nowej Hucie Leszek Zarzycki, który na zapleczu sklepu z artykułami metalowymi buduje bożonarodzeniową szopkę. W rozmowie z Janem Dybą, elektrykiem w Ośrodku Kultury im. Norwida opowiada o swojej 7-miesięcznej pracy nad nią. W Konkursie Szopek Krakowskich w kategorii szopek średnich praca pana Leszka zdobyła I Nagrodę.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.