fbpx

NKF nr 571 – II 2019

z cyklu Spotkani w Nowej Hucie: GRZEGORZ ZIEMIAŃSKI
Grzegorz Ziemiański jest rodowitym nowohucianinem i fotografem. Najbliższe są mu dwa tematy: architektura i ludzie oraz ich historie. Lubi rozmawiać ze swoimi bohaterami, poznawać nowohuckie opowieści. Szuka też niepowtarzalnych zjawisk i wydarzeń, a nawet sam próbuje takie organizować. Od jakiegoś czasu w poszukiwaniu ciekawych ludzi związanych niegdyś z Nowa Hutą rusza także swoim kamperem w Polskę.

SENIORZY TAŃCZĄ
Nowohucka Akademia Seniora, która działa od 10 lat dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, zorganizowała zajęcia "Tańce świata. Tańce w kręgu". Tańce w kręgu są proste i dla każdego, nawet dla tych, którzy teoretycznie "tańczyć nie potrafią" – chodzi o energię i radość. Kojarzą nam się z czymś egzotycznym, ale mają też bogatą polską tradycję. Seniorzy tańczą więc tańce polskie, litewskie, węgierskie, francuskie, bałkańskie, rumuńskie i greckie.
O warsztatach opowiadają Justyna Ożóg (koordynator Nowohuckiej Akademii Seniora), Monika Dudek (etnolog i regionalistka) oraz Magdalena Smolik (Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta).

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.