CHLEB Z MASŁEM
Materiał z imprezy w Klubie "Karino" na os. Chałupki, w czasie której miejscowe panie przypominają i prezentują tradycję pieczenia chleba. Gospodynie wyrabiają ciasto, robią zakwas, pieką chleb w piecu chlebowym. Zespół w strojach ludowych prezentuje stosowne przyśpiewki. Publiczność częstowana jest chlebem, podpłomykami, maślanką, wiejskim masłem i serem. O imprezie opowiada Elżbieta Nowak z Klubu "Karino".

Twarze nowohuckiego sportu: WACŁAW GOLEC
Reportaż poświęcony byłemu siatkarzowi Hutnika i reprezentantowi Polski – Wacławowi Golcowi. Zawodnik opowiada o początkach swojej kariery w Nowym Sączu i w Hutniku Kraków, o grze w reprezentacji Polski, gdy trenerem był Hubert Wagner, o zdobyciu przez Hutnika mistrzostwa Polski i o grze w lidze hiszpańskiej. Wypowiadają się również: Józef Zdradzisz – wiceprezes Hutnika Kraków w latach 1975 – 1990 i Andrzej Martyniuk – były siatkarz i reprezentant Polski.
Materiał ilustrowany jest fotografiami oraz fragmentami meczy z archiwum TVP.

TAAKA RYBA
Materiał rozpoczynają fragmenty archiwalnych materiałów prezentujących Zalew Nowohucki jako ówczesny raj dla wędkarzy. Dziś ulubionym miejscem wędkarzy są zbiorniki w Przylasku Rusieckim. O odbywających się właśnie zawodach i urokach wędkowania opowiada Andrzej Jamka – Prezes Koła PZW przy Kombinacie. Do kamery wypowiadają się również wędkarze, którzy jednocześnie wyciągają z wody ryby, nęcą, prezentują dotychczasowy połów itd.

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.