fbpx

NKF nr 481 – XII 2016

ANIELE, ANIELE
Papierowe, z waty, z włóczki i koronek, z piór i masy plastycznej? Anioły i aniołki wykonane przez dzieci można było oglądać na wystawie "Aniele, Aniele, wysłanniku Boga" w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej na os. Szklane Domy. Powstały w wyniku konkursu ogłoszonego przez katechetów. Opowiada o nim Ojciec Augustyn.

ŁAWECZKA
Jak mówi Małgorzata Szymczyk- Karnasiewicz związana z projektem "Chcę-Mogę-Potrafię. Aktywni 60+", świat trzeba zmieniać na lepsze, więc lepiej nie czekać, jak ktoś to zrobi za nas, tylko brać sprawy w swoje ręce. Dlatego też wraz z grupą pań chwyciły za pędzle i pomalowały pewną ławeczkę.
Ławeczka jest szczególna, łączy bowiem dwa osiedla – Handlowe i Centrum B. Siadają na niej wszyscy. A teraz, ładna i kolorowa, będzie zachęcać do korzystania z okolicznych terenów.

NA TYŁACH GARAŻY
Kolorowe rybki, koniki morskie, rekiny, rozgwiazdy i inne tajemnicze morskie stworzenia ozdobiły burą ścianę garaży na os. Centrum D. Mural został wykonany przez dzieci wspierane przez dorosłych w ramach inicjatywy osiedlowej "Aktywni 60+" i projektu "Chcę-Mogę-Potrafię".

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.