fbpx

NKF nr 449 – II 2016

CHARYTATYWNY TURNIEJ
W nowej hali III Liceum Ogólnokształcącego odbył się I Ogólnopolski Turniej Halowy Piłki Nożnej Rocznika 2006 o Puchar Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Przyjechało 10 drużyn z całej Polski. Celem nadrzędnym była pomoc niesiona przez dzieci dla dzieci. Wszyscy zawodnicy wiedzieli, po co przyjechali i że każdy rozegrany mecz, niezależnie od wyniku, jest meczem wygranym. To oczywiście nie zmniejszyło woli walki i czysto sportowego zacięcia. A także emocji rodziców i głośnego dopingu.

ANIELSKIE FOTOGRAFIE
W Galerii Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida miała miejsce poplenerowa wystawa prac członków Krakowskiego Klubu Fotograficznego. W 2014r. spędzili oni 3 dni w Lanckoronie, która przekształciła się wówczas w Anielskie Miasteczko. Zjawiły się anioły i anielice, cała Lanckorona machała skrzydłami, uskrzydleni zostali dorośli, dzieci, a nawet psy. Znalazło się też kilka diabłów. Ta atmosfera słońca, radości, zabawy i festynu została uwieczniona na fotografiach. Opowiadają o nich Małgorzata Radziejowska i Janusz Skórski z KKF.

SIATKARSKA NIEDZIELA
W Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 miał miejsce Finał Mistrzostw Małopolski Kadetek w Piłce Siatkowej. Szkoła na Osiedlu Teatralnym gościła 6 najlepszych małopolskich dziewczęcych drużyn: SPARTA-WISŁA Kraków, MKS MOS Wieliczka, SMS DALIN Myślenice, MKS Andrychów, STS SANDECJA Nowy Sącz oraz MUKS POPRAD Stary. Atmosfera wśród zawodników i kibiców była taka, jak zwykle w Polsce na siatkarskich meczach bywa.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.