fbpx

NKF nr 444 – I 2016

SPOTKANI W NOWEJ HUCIE – ANDRZEJ ZARĘBA
Andrzeja Zarębę, rysownika, historyka i dziennikarza, spotykamy w Muzeum Lotnictwa Polskiego – bo historia i przenoszenie się w czasie to jego pasja. Świat samolotów pokochał już w dzieciństwie i – jak mówi – zawsze magia grawitacji zachwycała go bardziej niż wyciąganie królika z kapelusza.
Gościmy też w jego pracowni, którą urządził w Forcie Barycz. Powstają tu rysunki (również samolotów, rzecz jasna) i filmy. Powstaje też projekt stworzenia wystawy poświęconej I wojnie światowej.

NOWOHUCKI DART
Aleja Róż Dart Team powstał w 2010. Tworzący go panowie (mówią o sobie "rodowite hutasy") spotykają się co tydzień, by trenować rzutki. Grają w Krakowskiej Lidze Darta i aktualnie zajmują w niej 3 miejsce. O swojej pasji opowiadają: kapitan drużyny Ryszard Janiczek i Maciej Kołacz – zawodnik teamu. Nie ukrywają, że ich spotkania i rozgrywki mają charakter tyleż sportowy, co towarzyski i przyjacielski. Bo dart to przede wszystkim dobra zabawa.

PASJA
Elżbieta Dzikowska od kilkunastu lat zajmuje się zbieraniem starych widokówek. We wspaniałej, kilkutysięcznej kolekcji znajdują się m.in. kartki będące reprodukcjami dzieł sztuki. Są to portrety, scenki rodzajowe, martwa natura. W swoich poszukiwaniach Pani Elżbieta zwracała szczególną uwagę na pocztówki związane ze Szkołą Krakowską. Opowiada też o początkach swojej fascynacji i zdobywaniu kolejnych egzemplarzy. Najstarsze, mające ponad sto lat widokówki z jej kolekcji można było oglądać na wystawie w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.