fbpx

NKF nr 391 – IX 2014

DYNIOWA IMPREZA
III Festiwal "Zaklęte w Dyni" rozgrywał się w tym roku w przestrzeni Parku Ratuszowego oraz klubie Wersalik. Śpiewano dyniowe piosenki, tworzono dyniowe ozdoby i biżuterię. Młodsi i starsi mogli wykazać swoje zdolności w różnorakich konkursach – plastycznych i poetyckich. Odbyły się też warsztaty carvingowe.
O tym, skąd wziął się pomysł festiwalu opowiada Małgorzata Jezutek, dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Rozwiewa również wątpliwości uczestników, którzy zastanawiali się, skąd pochodzi dynia i dlaczego jest pomarańczowa.

DREWNIANE PANIE
"Cerkiewne opowieści" to tytuł wystawy fotograficznej w Nowohuckim Centrum Kultury. Autorzy zdjęć, Janusz Skórski i Małgorzata Radziejowska, przemierzyli całe Roztocze, Bieszczady i Beskid utrwalając na kliszy stare cerkwie. Mówią o nich "drewniane panie" – bo stoją piękne i dumne w promieniach słońca. Choć czasem, niestety, chylą się ku ruinie, podparte drągami. Przy cerkwiach często spotykali okolicznych mieszkańców, którzy opowiadali swoje trudne i dramatyczne historie.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.