fbpx

NKF nr 385 – VI 2014

Spotkani w Nowej Hucie – MŁODY KONSTRUKTOR
Jakub Ślęzak jest uczniem Zespołu szkól Elektrycznych nr 2 w Krakowie. Jego pasją jest elektronika. Swój ostatni projekt – stację lutowniczą – zaprezentował na Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych. Na kolejną edycję imprezy ma zamiar przygotować ramię robota sterowane przez pada do konsoli. Elektronika nie spycha na bok mechaniki – ostatnio Kuba razem z tatą złożyli samodzielnie motocykl.

60 LAT ABSTRAKCJI BIOLOGICZNEJ JANUSZA TRZEBIATOWSKIEGO
W Domu Polonii przy Rynku Głównym w Krakowie otwarto wystawę obrazów Janusza Trzebiatowskiego – z okazji 60.lecia jego pracy twórczej. Znany artysta malarz opowiedział przy okazji Kronice o swojej drodze twórczej – od postimpresjonizmu, po abstrakcję biologiczną (jest współtwórcą tego nurtu) i abstrakcję geometryczną. Mówił też o Nowej Hucie, w której zamieszkał w 1957r. Przez 30 lat to było miejsce, gdzie pracował, tworzył i działał społecznie.

Spotkani w Nowej Hucie – PRZEDSIĘBIORCZE MATKI
Dwie młode mamy, Paulina Mazur i Magdalena Kot, postanowiły stworzyć coś nietypowego – portal dla rodziców, na którym będą mogli zamieszczać różne zabawne powiedzonka, zdjęcia i filmiki związane z ich maluchami. Pomysł zrodził się z przekonania, że mamy mają dwa niezrealizowane marzenia – utrwalić różne fajne momenty z życia swoich dzieci i móc się tym dzielić z innymi. Po prostu – pochwalić się swoją pociechą! Dziewczyny liczą, że ich portal – kiedy już ruszy – będzie równie popularny co Facebook!

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.