fbpx

NKF nr 368 – II 2014

NOWOHUCKIE ŁOWY
Nowa Huta nie kojarzy nam się ze stadami saren i zajęcy pomykających wśród ośnieżonych pól. A jednak! Mimo pochłaniającej coraz większe tereny zabudowy, żyje tu sporo zwierzyny. Zajmuje się nią Koło Łowieckie Orlik. Jego zadaniem jest prowadzenie gospodarki łowieckiej, ochrona przyrody, dokarmianie zwierząt. O tym wszystkim opowiada Łowczy Waldemar Misiura, a kamera towarzyszy myśliwym w jednej z ich wypraw do okolicznych paśników z zapasem jedzenia dla zwierząt.

TEATRALNE FERIE
Nowohuckie dzieciaki, które nie wyjechały w czasie ferii zimowych z miasta, miały co robić. Zaproponowano im wiele zajęć, w tym różnego rodzaju spotkania teatralne. W Nowohuckim Centrum Kultury odbywał się Festiwal Teatrów Dla Dzieci. Codziennie inny teatr z innego miasta prezentował najlepszy spośród swoich spektakli, a widownia w głosowaniu wybierała ulubione przedstawienie. Z kolei Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida zorganizował wyprawę do Teatru Ludowego, gdzie dzieci obserwowały pracę aktorów, reżysera, inspicjenta itd.

LOTNICTWO W KRZYWYM ZWIERCIADLE
W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie można było podziwiać wystawę rysunków satyrycznych Wiesława Figlewicza, polskiego rysownika i karykaturzysty, którego pasjonowała tematyka lotnicza. W zbiorach Muzeum znajduje się ponad 500 jego prac, w tym ilustracje do książek.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.