fbpx

NKF nr 362 – I 2014

"POECI WYKLĘCI" CZYLI NOWA PŁYTA WU-HAE
Na najnowszej płycie Wu-Hae znalazły się piosenki do wierszy poetów wyklętych, czyli Bursy, Grochowiaka, Iredyńskiego i Wojaczka. Uzupełnione zostały o teksty napisane przez członków zespołu – odnoszące się do współczesności. Nagranie płyty nie było łatwe – jej część powstawała nie w studio nagraniowym, ale w kuchni i zajezdni tramwajowej. Stąd pojawiają się na niej dość oryginalne instrumenty, np. durszlak i maszynka do mięsa?
W materiale wykorzystano m.in. fragmenty teledysku "Fiński nóż".

WYSTAWA
W Instytucie Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego na os. Stalowym miała miejsce wystawa "Moja i Twoja nadzieja". Autorami 24 prezentowanych obrazów są osoby niepełnosprawne, a prace powstały w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes. O swojej pracy opowiada m.in. laureat III miejsca Filip Matuła.

NOWA ARTzona
Po półrocznej modernizacji została oddana do użytku ARTzona, strefa działań kulturalnych i artystycznych działająca w strukturze Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida. W zmienionej, nowoczesnej przestrzeni dawnej Sali Tańca odbywać się będą m.in. wystawy, koncerty i spotkania. Organizatorzy przewidują wiele działań skierowanych do społeczności lokalnej.
O ARTzonie opowiada Małgorzata Hajto.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.