NKF nr 354 – XI 2013

INICJATYWA NOWA HUTA
"Inicjatywa Nowa Huta" to akcja wymyślona przez Wydawnictwo Różnica. Zrzesza ona autorów piszących o Nowej Hucie oraz z Nowej Huty pochodzących. W trakcie 17. Targów Książki w Krakowie na stoisku Różnicy można było znaleźć m.in. "Ślady krwi" Jana Polkowskiego, "Ostatni mecz" Jana Miklasza czy "Małych bohaterów" Barbary Gawryluk. O sobie i o Nowej Hucie dla Kroniki mówią: autorka "Kosy, czyli ballady kryminalnej" Hanna Sokołowska oraz Danuta Kuriańska, autorka "Ufo nad Hutą".

Twarze nowohuckiego sportu: ANDRZEJ IWAN
Andrzej Iwan to były piłkarz, zawodnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski, srebrny medalista Mistrzostw Świata?82. Dla Kroniki opowiada o pierwszej piłce otrzymanej od ojca, treningach na stadionie KS Wanda w Nowej Hucie, spotkaniu z trenerem Pomorskim, a wreszcie o grze w drużynie Antoniego Piechniczka. O zawodniku opowiadają również były piłkarz Marek Motyka oraz trener Piechniczek.
W materiale można zobaczyć wiele archiwalnych fotografii, a także fragmenty meczów: Wisła Kraków – Brugge KV w Pucharze Europy w 78r, Polska – Malta ?81 oraz Hiszpania – Polska w Barcelonie w 1980r.

BILARDOHOLIK
Piotr Cepil mieszka w Nowej Hucie i od 15 lat trenuje bilard. Jest posiadaczem Rekordu Guinessa za najdłuższy, trwający 24 godziny mecz oraz rekordu świata w ilości rozegranych dzień po dniu turniejów (130!). Dla Kroniki opowiada o specyfice tego sportu i jego paradoksach, a także prezentuje kilka efektownych bilardowych sztuczek.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.