fbpx

NKF nr 330 – III 2013

KRET, KRETyn, konkret
Fragmenty filmu Łukasza Lendy i Joanny Urbaniec "KRET, KRETyn, konKRET" zrealizowanego w Nowej Hucie w 2011r. Opowieść o mężczyźnie, który posiada niezwykłą sprawność fizyczną. Ale nie potrafi z niej skorzystać. Całe dnie spędza z kolegą na osiedlu. Problemy dnia codziennego rozwiązuje alkoholem. Mógłby być świetnym gimnastykiem, zamiast tego wspina się po nowohuckich blokach, robi pompki na jednej ręce i ćwiczy na trzepakach. Swoją sprawność osiągnął dzięki ojcu, który codziennie kazał mu ćwiczyć.

BODYPAINTING W XVI LO
Bodypainting to sztuka malowania farbami na ciele. W XVI LO na os. Willowym młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach pokazujących technikę bodypaintingu. Uczniowie mogli sami na sobie popróbować tej trudnej sztuki.

CUKIERNIA NA ZIELONYM[/b]
Cukiernia Jerzego Bieniaka to najstarsze taki miejsce w Nowej Hucie. W malutkim pomieszczeniu piętrzą się w gablocie smakowite kremówki, babki, ciasto ze śliwkami. Wszystko pieczone jest tu i teraz – na zapleczu cukierni. Pan Jerzy jako młody chłopak poszedł na praktyki do ślusarza, ale wkrótce jego mama zadecydowała inaczej. Czasy są trudne, a w domu piątka dzieci do wyżywienia – trzeba zdobyć zawód związany z jedzeniem. I tak pan Jerzy został cukiernikiem. W jego ślady poszła córka. Dla pani Lidii to też miał być przerywnik przed rozpoczęciem studiów, ale tak już zostało. Dzisiaj stara się kierować rodzinną firmą.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.