fbpx

NKF nr 326 – II 2013

NA STYKU EUROPY I AZJI
Gościem Klubu "Poznaj Świat" w Nowohuckim Centrum Kultury był podróżnik Grzegorz Petryszek. Pokazywał wspaniałe fotografie i opowiadał o swojej wyprawie do Gruzji – niezwykłego kraju na pograniczu Europy i Azji, bogatego w piękne krajobrazy i kulturę. Szczególną uwagę słuchaczy zwróciła opowieść o Jaskini Betlejemskiej, która znajduje się na zboczu góry Kazbek. Mieszkali tam niegdyś mnisi, którzy podobno chronili najcenniejsze relikwie świata chrześcijańskiego.

ZIMOWE ŚLIZGI
Zimowa relacja z saneczkowej górki w Nowej Hucie. Okazuje się, że to przednia zabawa nie tylko dla najmłodszych. Dorośli też są uszczęśliwieni.

W CZERWONO-CZARNYM RYTMIE
"W Czerwono-Czarnym rytmie" to kolejne muzyczne spotkanie, które w ArtZonie Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida zorganizowało Stowarzyszenie "Jazz&Beat&Rock". Od trzech lat w styczniu stowarzyszenie konsekwentnie przypomina legendarną grupę lat 60. To na pamiątkę pierwszego koncertu big beatowego w Krakowie, który odbył się 20 I 1961r. W Hali Garaży zagrali właśnie Czerwono-Czarni.
Tym razem gościem szczególnym koncertu był Mirosław Wójcik – saksofonista grupy, który przyjechał wprost ze Sztokholmu. Wspominał krakowsko-nowohuckie początki zespołu, a także Józefa Krzeczka, legendarnego kompozytora i multiinstrumentalistę.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.