NKF nr 319 – XII 2012

AKADEMIA DOBRYCH MANIER W XVI LO
Co to jest Savoir Vivre, jak się elegancko witać i przedstawiać, jak i kiedy wstawać i siadać, a nawet jak w warunkach salonowych z wdziękiem zjeść banana – o tym wszystkim uczyła się młodzież XVI LO w ramach Akademii Dobrych Manier. Chwilami było zabawnie, ale jakże pouczająco!

CURTIS HAWK II
W Muzeum Lotnictwa Polskiego trwa remont niezwykle ciekawego samolotu. To Curtis Hawk II. Samolot trafił do Muzeum jako mienie porzucone przez Niemców. Został zakupiony przed Olimpiadą w Berlinie w 1936r. Brał udział w akcjach promujących Igrzyska. Stąd na jego kadłubie sąsiadują ze sobą olimpijskie symbole i hitlerowska swastyka – znaki historii. Teraz trwają próby stworzenia repliki skrzydeł, które nie przetrwały do dzisiaj. Za to silnik odpala bez problemu?
O losach samolotu opowiada Jan Gzik, kierownik działu konserwacji Muzeum Lotnictwa Polskiego.

DLA DZIECI Z BOLIWII
W szkole językowej Early Stage działającej przy SP nr 155 w Nowej Hucie realizowany był projekt "The Magic Book of South America". Dzieci zaangażowały się w pomoc rówieśnikom z ubogich
regionów wiejskich w Boliwii. W studiu nagrań zrealizowały własne teledyski i muzykę, które potem znalazły się na specjalnej płycie DVD. Dochód z niej przeznaczony zostanie na budowę biblioteki w Boliwii i zakup książek. Nagrania zrealizowane po angielsku są próbą własnego spojrzenia dzieci na świat Ameryki Łacińskiej. Szczególnie fascynujące okazało się tango!

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.